Datums 2. februāris, 2024 – 31. marts, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3
Anša Rozentāla personālizstāde “Skats Apkārt”

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” no 2. februāra līdz 31. martam Lielajā zālē būs skatāma mākslinieka Anša Rozentāla personālizstāde “Skats Apkārt”.

Izstāde “Skats Apkārt” iepazīstinās apmeklētājus ar Anša Rozentāla jaunāko gleznu sēriju, kurā mākslinieks pēta ainavu žanra transformāciju caur laikmetīgās mākslas prizmu. Izstāde ir kā sava veida vizuāla eseja, kurā mākslinieks skaidros  savu redzējumu par ainavu, tās lomu viņa  dzīvē un vienlaikus dabas mūžīgo un mainīgo būtību. Viņa darbos ir redzama izteikta otas triepienu klātbūtne un intensīva krāsu izmantošana, kas veido dinamisku un dzīvīgu vizuālo valodu. Izstādes nosaukums “Skats Apkārt” atspoguļo šo daudzveidību un aicina skatītāju izzināt apkārtējo vidi, pievēršot uzmanību gan plašumam, gan sīkām detaļām. Savos darbos mākslinieks apvieno klasiskos glezniecības elementus ar eksperimentālām tehnikām un medijiem, lai atklātu ainavu kā simbolisku un emocionālu telpu. Skatītājiem tiek piedāvāta iespēja piedzīvot un interpretēt šos darbus, kas ir gan vizuāli pievilcīgi, gan domāšanu stimulējoši, veicinot padziļinātu izpratni par ainavu glezniecību kā mākslas formu. 

Kuratore: Viktorija Vēbere (Viktoria Weber)

Skaņas mākslinieks: Andrejs Poikāns

Ansis Rozentāls 2018. gadā ar maģistra grādu absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari. Šobrīd studē LMA profesionālās doktorantūras programmā. Grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Itālijā, Vācijā, Ķīnā, Beļģijā, Ēģiptē u.c. regulāri piedalās kopš 2009. gada.

2021. gadā ieguvis “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā” un 2018. gadā – mākslinieka Valdemāra Tones stipendiju. Piedalījies vairāku ēku fasāžu apgleznošanā Rīgā. Aktīvi glezno plenēros un  piedalās ārvalstu projektos no kuriem vēlas izcelt projektu Parīzē, kur veselu nedēļu viņš gleznoja Grand Palais Éphémère. Savos darbos izmanto klasisko glezniecību kā primāro savas radošās darbības elementu. Glezniecība, viņaprāt, ir vistīrākais izteiksmes veids un visa pamats.


Darba laiks: 11.00-18.00, Pirmdienās slēgts