Datums 17.–27. septembris
LaiksVisu dienu
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša iela 48–8, Rīga, LV-1011
čaka muzeja publicitātes foto

No 17. septembra Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā būs skatāma muzeja 20 darbības gadiem veltīta tematiska izstāde “Veiksmes gadi”, kas veidota no muzeja krājuma materiāliem.  Izstāde vēstīs par nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem muzeja pastāvēšanas 20 gados.

Muzeja dzimšanas diena šogad tika svinēta attālināti 18. maijā, bez saviesīga pasākuma un svētku tortes, tomēr ar atmiņām par divdesmit gados paveikto darbu, satiktajiem cilvēkiem un daudzajiem prieka brīžiem. 

Izstādē “Veiksmes gadi” varēs skatīt liecības par muzeja tapšanas pirmsākumiem no 1997. gada, muzeja atvēršanu apmeklētājiem 2000. gada maijā, par svarīgākajiem cilvēkiem un notikumiem, kuriem bijusi nozīmīga loma muzeja tapšanā, kā arī ilgākajiem sadarbības partneriem, pateicoties kuriem, muzeja darbs bijis krāsaināks un dinamiskāks.


Aleksandra Čaka muzejs ir dzejnieka pēdējā dzīves vieta, kur viņš dzīvojis no 1937. gada līdz 1950. gadam. Padomju laikā daļa no istabām tika izīrētas. Lāčplēša ielas 48/50 nama 14. dzīvoklī dzīvojuši daudzi slaveni latviešu literatūras darbinieki, uzturot spēkā literārās dzīves vērtības. Izstāde retrospektīvi attēlo tikai nelielu daļu no 20 gados paveiktajiem darbiem.

Izstāde muzejā būs skatāma līdz 27. novembrim, no otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 11.00 līdz 17.00. Ieejas maksa muzejā – 2 eiro.

 

Datums 17.–27. septembris
LaiksVisu dienu
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša iela 48–8, Rīga, LV-1011