Datums 16. decembris, 2022 – 5. februāris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju ielā 9/11, Vecrīgā (ieeja no Konventa sētas)
Porcelāna saldējuma konusi
Ainārs Rimicāns (Latvija) “Vēsā mierā” 2022, Publicitātes foto autors: Gvido Kajons.

16. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde ar tēmu “Mierinājums” Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies no 2022. gada 16. decembra līdz 2023. gada 5. februārim.

Izvēloties šī gada izstādes tēmu, nebija iespējams ignorēt pasaules ģeopolitisko situāciju. Tāpat nevarēja prognozēt, kas notiks izstādes norises laikā – gadu mijā. Vienlaikus bija skaidrs, ka pie jebkādas situācijas attīstības, daudziem no mums būs nepieciešams mierinājums.

21. gadsimta trešais gadu desmits ir iesācies dramatiski. Divus gadus visas pasaules ieradumus būtiski izmainīja Covid-19 pandēmija. 2022. gadā Krievijas iebrukums Ukrainā un karš, kas satricinājis reģionu līdz pamatiem. Lai arī lolojam cerību, ka mēs kā cilvēce attīstāmies uz arvien lielāku cilvēcīgumu, tomēr piedzīvojam radikālas pārmaiņas un fundamentālu vilšanos. Neziņa par nākotni, ciešanas, nāve. Tā ir traumatiska pieredze, kuru nevaram izlikties neredzam vai nejūtam. Bet, kā uz to reaģēt, ko domāt un kā rīkoties?

Šogad mākslinieki, mijiedarboties ar savām personiskajām vai globālajām satricinošajām pieredzēm, radījuši darbus, kas reflektē par tēmu “mierinājums”. Nereti pats darba process var būt dziedniecisks; veids, kā sakārtot emocijas, rast mieru un saprast savu pozīciju. Ne vien mākslas darba tapšana – domu un jūtu pārnešana materiālā – bet arī tajā atklātās tēmas var kalpot kā mierinājums. Žūrija šogad ir atlasījusi 23 autoru darbus no 7 dažādām valstīm: Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Taivānas un Turcijas. Latviju izstādē pārstāv: Gita Ābola, Ojūna Batbajara, Juris Bergins, Ilze Emse-Grīnberga, Viktors Kosenko, Lauris Krauze, Daiga Krūze, Jānis Kupčs, Inese Margēviča, Valda Podkalne, Inita Reimandova, Ainārs Rimicāns, Astra Šēnberga un Elita Taube.

Starptautisko mazo formu porcelāna izstāžu tradīcija Rīgas Porcelāna muzejā ir kopš 2006. gada; kopš 2015. gada izstādei katru gadu ir jauna tēma. Šogad izstādes apmeklētājiem ir iespēja pārdomāt savas emocijas un attieksmi par pēdējo gadu satricinošajiem notikumiem, rast mierinājumu mākslā vai novērtēt radošo izdomu, kā tēmu ir risinājuši profesionāli mākslinieki.

Darba laiks:

Otrdienas – Svētdienas no 11.00 līdz 18.00; Pirmdien - slēgts.

Ieejas biļetes: EUR 3.50; EUR 1.50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem; I un II grupas invalīdiem; politiski represētām personām; Latvijas muzeju darbiniekiem; Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem; Latvijas Mākslinieku savienības biedriem; Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem; mākslas, dizaina un amatniecības skolu audzēkņiem, uzrādot apliecinošu dokumentu.