autobuss

Sestdien, 30.aprīlī, Kijivā notiks svinīga Rīgas dāvināto 11 SIA “Rīgas satiksme” autobusu un rīdzinieku saziedotās humanitārās palīdzības kravas nodošanas ceremonija, kuras laikā vicemērs Edvards Smiltēns nodos rīdzinieku atbalsta sūtījumu Kijivas mēram Vitālijam Kličko.

Kā ziņots, Rīgas dome 19. aprīlī lēma par 11 sabiedriskā transporta satiksmes autobusu dāvināšanu Kijivai. No 20. līdz 22. aprīlim Rīgas iedzīvotāji bija aicināti ziedot Kijivas iedzīvotājiem pārtikas un higiēnas preces, kā arī barību dzīvniekiem. Kopā tika saziedotas 50 tonnas preču. “Rīgas satiksmes” šoferu vadītie autobusi ar humāno palīdzību ceļā no Rīgas uz Kijivu devās 26. aprīlī. 27. aprīļa vakarā autobusi sasniedza Polijas un Ukrainas robežu, kur tie tika nodoti Kijivas sabiedriskā transporta uzņēmuma pārstāvjiem. Ceļā par autobusu drošību rūpējās Latvijas, Lietuvas un Polijas policisti. 

Ukrainas apmeklējuma laikā Edvardam Smiltēnam paredzētas tikšanās arī ar Ļvivas mēru un vicemēru, Bučas mēru, kā arī Ukrainas parlamenta deputātiem. Sarunu laikā plānots apspriest Rīgas atbalsta un palīdzības iespējas, kā arī nākotnes sadarbības jautājumus.

Kijiva ir Rīgas sadraudzības pilsēta kopš 1998. gada, savukārt sadarbības līgums ar Ļvivu slēgts 2008.gadā.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.