Atbalsts Ukrainai Satiksme
Autobuss

Ukrainas iedzīvotāji, kuri reģistrējušies Rīgas atbalsta centrā Ukrainas civiliedzīvotājiem, braukšanas maksas atvieglojumu Rīgas sabiedriskajā transportā 100 % apmērā varēs izmantot līdz 2024. gada 31. decembrim. Ukrainas iedzīvotāji 100% atlaidi nākamajam periodam var saņemt biļešu automātos, kas izvietoti pieturvietās vai tirdzniecības centros. Tāpēc “Rīgas satiksme” aicina Ukrainas civiliedzīvotājus doties no 22. jūnija pie biļešu automātiem un savos esošajos e-talonos ielādēt 100% atlaidi. Atlaides saņemšanai nav jānoformē jauns e-talons.

Atlaidi var noformēt arī klātienē Rīgā, Pāles ielā 9.  Dodoties uz atbalsta centru, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, apliecinājums par personas koda piešķiršanu un personalizētais e-talons vai Rīdzinieka karte, ja tāda jau tikusi izsniegta. Ja personai nav e-talona, tas tiks noformēts vizītes laikā.

Braukšanas maksas atvieglojumi Rīgas sabiedriskajā transportā – tramvajā, trolejbusā un autobusā – ir pieejami tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri reģistrējušies Rīgas atbalsta centrā un dzīvo Rīgā.

Bērniem no Ukrainas, kuri jau noformējuši un saņēmuši savu Skolēna karti, nekur nav jādodas, un viņi var turpināt sabiedrisko transportu izmantot ar 100% atlaidi.

“Rīgas satiksme” atgādina, ka ikvienam, kuram piemērots braukšanas maksas atvieglojums, iekāpjot autobusā, trolejbusā vai tramvajā, izsniegtais e-talons jāpietuvina elektroniskajam kartes lasītājam un jāveic brauciena reģistrācija. Zaļais signāls reģistratorā apliecina, ka reģistrācija ir notikusi veiksmīga. Savukārt biļešu kontroles brīdī reģistrētais e-talons ir jāuzrāda biļešu kontroles darbiniekam.

Kā Ukrainas civiliedzīvotājiem pagarināt atlaidi sabiedriskajā transportā

Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt mājaslapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos “x”, “facebook”.