Pilsētā un sabiedrībā Satiksme

No 2023. gada 2. janvāra Rīgā deklarētie strādājošie vecuma pensionāri sabiedriskajā transportā varēs braukt ar 100% atlaidi. Atlaidi bezmaksas braukšanai sabiedriskajā transportā no 1. decembra var saņemt biļešu automātos, kas izvietoti pieturvietās vai tirdzniecības centros.  Tāpēc “Rīgas satiksme” aicina minētos pensionārus jau no šodienas, 1. decembra, doties pie biļešu automātiem, un savos esošajos e-talonos ielādēt 100% atlaidi. Atlaides saņemšanai nav jānoformē jauns e-talons, kā arī nav nepieciešama izziņa no VSAA.

No 1. decembra Rīgā deklarētie strādājošie vecuma pensionāri savos esošajos e-talonos var saņemt 100% atlaidi, kas ļaus no 2. janvāra sabiedrisko transportu izmantot bez maksas. Atlaidi iespējams saņemt biļešu automātos, kas izvietoti uz ielas vai tirdzniecības centru telpās, un tas aizņems vien dažas minūtes.

Atlaidi savā esošajā e-talonā strādājošie vecuma pensionāri var saņemt arī galapunktos pie dispečera. Adreses: Kurzemes prospekts 110a; Baltā iela 2a; Maskavas iela 270; Meža prospekts 1a; Pulkveža Brieža iela 47; Spīķeru iela 1; Lidoņu iela 6; Hipokrāta iela 2h; Višķu iela 12a; Dzelzavas iela 105; Katlakalna iela 10; Murjāņu iela 58; Kurzemes prospekts 137; Parādes iela 36a; J.Endzelīna 11 un Līvciema iela 48.

Gadījumā, ja strādājošie vecuma pensionāri līdz šim nav noformējuši Rīdzinieka karti vai saņēmuši atlaidi, kas jau šobrīd ļauj iegādāties lētākas biļetes, jādodas uz klientu apkalpošanas centru, līdzi ņemot pensionāra apliecību un personu apliecinošu dokumentu – pasi vai eID karti. Izziņa no VSAA nav nepieciešama.

Klientu apkalpošanas centru adreses: Kurzemes prospektā 137, Prāgas ielā 1, Spīķeru ielā 1, Brīvības ielā 49/53 un Brīvības gatvē 384B. Klientu centra apmeklējumam aicinām iepriekš pieteikt zvanot pa tālruni – 20361862, vai mājas lapāPretējā gadījumā var nākties gaidīt rindā.

Strādājošiem izdienas pensionāriem no 2023. gada 2. janvāra mēnešbiļetes cena būs 15 eiro.

Lai motivētu pasažierus sabiedrisko transportu izmantot regulāri, no 31. decembra būtiski tiks samazinātas mēneša biļešu cenas, un turpmāk mēneša biļete visiem sabiedriskā transporta veidiem maksās 30 eiro, līdzšinējo 50 eiro vietā. Tāpat no 31. decembra tiks ieviests jauns biļetes veids – 90 minūšu biļete, kuras cena visiem pasažieriem būs 1.50 eiro un tā aizstās līdzšinējās viena brauciena un vienas stundas biļetes. Plānotās izmaiņas paredz arī vienkāršot braukšanas biļešu klāstu. Pasažieriem, kuri sabiedriskajā transportā brauc bez maksas, nekādas izmaiņas nebūs arī pēc 31. decembra, savukārt pasažieriem, kuriem ir Rīgas domes piešķirtā daļējā (piemēram, studenti, pedagogi u.c.) atlaide, no 31. decembra mēneša biļeti visiem transporta veidiem varēs iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro, līdzšinējo 16 eiro vietā.

 Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos “twitter”, “facebook”.