Senori nūjo

1. oktobris ir Starptautiskā senioru diena. Šajā dienā Rīgas domes Labklājības departaments vēlas atgādināt visiem senioriem – rīdziniekiem par iespēju aktīvi līdzdarboties savā apkaimē, apmeklēt dažādas radošas un veselību veicinošas aktivitātes, lietderīgi pavadīt brīvo laiku vai arī telefoniski sazināties ar domubiedriem.

Rīgas Sociālā dienesta Dienas centri un Kopienas centrs ir atvērts ikvienam senioram. Tajos tiek organizētas individuālas vai grupu nodarbības un aktivitātes, informatīvi – izglītojošie pasākumi, kultūras pasākumi, ekskursijas. Visi pasākumi ir bez maksas. 

Piemēram, dienas centrā “Ābeļzars” katru trešdienu notiek vizuālās mākslas nodarbības, regulāri notiek dažādas kulinārijas meistarklases, piemēram, iepriekš ir gatavoti ēdieni no kabačiem, burkāniem, tiramisu. Dienas centrā “Ķengarags” var pievienoties veselīga un ekonomiska uztura lekcijām. Šeit 4. oktobrī būs jauna meistarklase – vaska lupatiņu darināšana. Savukārt dienas centra “Vecmīlgrāvis” apmeklētāji plāno 4. oktobrī apmeklēt Mežaparka Lielo estrādes teritoriju, kā arī estrādes iekštelpas – ekspozīcijas zāli. Tepat otrdienās ir iespēja saņemt bezmaksas uztura speciālista konsultācijas par veselīga un ekonomiska uztura pagatavošanu. Ekskursija oktobrī ir plānota arī dienas centra “Kamene” apmeklētājiem. 

Piedāvātās iespējas ir dažādas, atliek vien vērsties savai dzīvesvietai tuvākajā dienas centrā. Dienas centrs “Vecmīlgrāvis” atrodas Emmas ielā 3, tālr. 67181515; dienas centrs “’Ķengarags” – Aglonas ielā 35/3, tālr. 67181640; dienas centrs “Ābeļzars” – Avotu ielā 31, tālr. 67037656; dienas centrs “Kamene” – Salnas ielā 2, tālr. 67181236; dienas centrs “Kastanis” – Aiviekstes ielā 14, tālr. 67181895; dienas centrs “Rīdzene” – Vidrižu ielā 1 C, tālr. 67105539 un kopienas centrs “Ābeļzieds” – Dzirciema ielā 24, tālr. 67181068

Uz grupu nodarbībām iepriekš ir jāpiesakās, kā arī pirms tam ir nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu. Aicinām interesēties par nodarbībām, sazinoties ar sev tuvāko centru. 

Gan šajos dienas centros, gan arī citur Rīgā notiek bezmaksas veselību veicinošas aktivitātes, piemēram, Cigun nodarbības, vingrošana brīvā dabā, nūjošana un citas aktivitātes, kas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Par šīm aktivitātēm var interesēties dienas centros, mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv vai zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Savukārt, ja seniori nevēlas vai nevar apmeklēt nodarbības, bet viņi labprāt vēlētos ar kādu aprunāties, tad šajā gadījumā nemainīgā režīmā darbojas Senioru zvanu centrs, uz kuru var zvanīt pa tālruņiem 20224913, 25643438 un 29438355 katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 14.00. Uz telefona zvaniem atbild brīvprātīgie, kuri ikdienā sniedz ne vien praktisku informāciju par Rīgas pašvaldības iestāžu darbalaikiem vai šo iestāžu tālruņa numuriem, bet arī ar savu pretimnākošo sirsnību ir būtisks emocionāls atbalsts brīžos, kad senioram nav neviena, ar ko parunāt. Turklāt, lai senioriem nenāktos zvanam tērēt savus līdzekļus, viņiem tiek piedāvāta iespēja atzvanīt.  

Ņemot vērā esošās situācijas radīto risku sociālajai atsvešinātībai, īpaši senioru vidū, Rīgas domes Labklājības departaments aicina dalīties ar informāciju par Senioru zvanu centru un būt atsaucīgiem īpaši gadījumos, ja savā redzeslokā ir zināms kāds, kam šī informācija varētu būt ļoti noderīga.  

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 67105925, e-pasts: lita.brice@riga.lv.