Koncerts

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt miermīlīgas protesta akcijas pret Krievijas uzsākto karu Ukrainā, tostarp trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 pievienoties virknei vietvaru, kuras savās teritorijās rīkos vienlaicīgu atbalsta mītiņu, lai paustu solidaritāti Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju. Akcijas vieta Rīgā ir Kalpaka bulvāris, iepretim Krievijas vēstniecības ēkai. Iedzīvotāji aicināti ierasties ar Ukrainas karogiem vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju. 

Atbalsta akcijas iniciators ir Latvijas Pašvaldību savienība, kas ar šo aicina iedzīvotājus paust, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jānosargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība.

Tāpat atbalsta akciju Ukrainai organizē nevalstiskas organizācijas, kas aicina Rīgas iedzīvotājus uzturēt mītiņu pie Krievijas vēstniecības katru dienu no 8.00 līdz 21.00, kamēr turpinās militārā agresija Ukrainā. 

Mājaslapā www.riga.lv ir izveidota sadaļa “Atbalsts Ukrainai”, kurā izvietota līdz šim aktuālā pašvaldības un valsts oficiālā informācija par aktualitātēm un atbalsta iespējām Ukrainai. Šī sadaļa tiks informatīvi papildināta un uzturēta atbilstoši aktuālajai situācijai. 

Atgādinām, ka Ministru kabinets 24. februāra ārkārtas sēdē mainīja Covid-19 pulcēšanās ierobežojumus, ārtelpās atļaujot pulcēties līdz 3000 personām, to pamatojot ar nepieciešamību rast iespēju plašākai sabiedrībai nevardarbīgā veidā paust viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē.