Informācija presei Rīgas domē Pilsētā
Vērmanes parks
Edijs Pālens, LETA

Piektdien, 23. jūlijā, plkst. 10.00 Rīgas domes Mājokļu un vides, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti sanāks uz ārkārtas sēdi, lai spriestu par situāciju Vērmanes parkā, kas siltajās vasaras naktīs daļai sabiedrības kļuvis par nekontrolētu uzdzīves vietu.

Kā ziņots, reaģējot uz drošības un kārtības apstākļu pasliktināšanos parka teritorijā, uzņēmums “Rīgas Meži” bija sācis estrādes solu demontāžu, kā arī lūdzis pašvaldības policijas palīdzību. Līdz jautājuma apspriešanai domes komiteju sēdē Vērmaņdārza estrādes solu aizvešana ir apturēta.

"Šī vasara parkos nāk ar daudziem nepieredzētiem izaicinājumiem. Kopīgā komitejas sēdē atradīsim kārtības risinājumus, lai Vērmanes parka vērtības tiktu pasargātas un parks būtu pēc iespējas patīkamāks visiem apmeklētājiem," saka Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Uzņēmums “Rīgas Meži” informē, ka šis laiks tiks izmantots, lai Vērmanes dārza estrādes solus saremontētu, salabotu un nokrāsotu, un pēc tam tos uzstādītu atpakaļ savās vietās.

Lai arī Rīgas pašvaldības policija Vērmaņdārzu ir iekļāvusi ikdienas patrulēšanas maršrutā, tomēr tas izrādījies nepietiekami, lai nodrošinātu kārtību Vērmanes parkā. Risinājumi situācijas uzlabošanai tiks apspriesti kopīgajā domes komiteju sēdē.