S.Cihanouskas vizīte Rīgas domē

Trešdien, 8. jūnijā, Rīgas domē darba vizītē viesojās Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska. Vizītes laikā S. Cihanouska un viņu pavadošā delegācija tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un vicemēriem Vilni Ķirsi, Edvardu Smiltēnu un Lindu Ozolu, kopīgi pie rātsnama paceļot Baltkrievijas vēsturisko balti sarkani balto karogu.

S. Cihanouska, tiekoties ar Rīgas domes vadību, izteica pateicību par pastāvīgo atbalstu: “Man trūkst vārdu, lai pilnībā izteiktu savu pateicību Latvijai un Rīgai par izrādīto atbalstu jau kopš 2020. gada. Mēs nebūtu tik drosmīgi bez jūsu izrādītā simboliskā atbalsta – paceltajiem karogiem, Baltkrievijas krāsās izgaismotajām ēkām. Tas ir nozīmīgs, jo ļāvis sajust, ka pasaule ir ar mums un ka mēs esam svarīgi.”

Vizītes laikā tika uzsvērta nepieciešamība veicināt kultūras apmaiņu starp Latvijā dzīvojošajiem baltkrieviem un latviešiem. Tāpat S. Cihanouska izteica vēlmi un gatavību mācīties no Rīgas un Latvijas pieredzes publiskās pārvaldes jomā, lai sagatavotu jaunu Baltkrievijas politiķu un valsts pārvaldes darbinieku paaudzi, kas būs gatava veidot un vadīt demokrātisku Baltkrieviju. 

Pēc tikšanās ar S. Cihanousku Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis uzsvēra: “Bez brīvas Ukrainas nevar būt arī brīvas Baltkrievijas. To saprot arī Baltkrievijā valdošais noziedzīgais režīms, kas savu valsti ievilcis asiņainā karā, pakļaujoties Krievijas prasībām. Bet esmu pārliecināts, ka vairums baltkrievu to neatbalsta. Ja viņi to atbalstītu, tad diktatoram Minskā nevajadzētu viltot vēlēšanu rezultātus. Un viņam nevajadzētu brutāli apspriest demokrātiskās Baltkrievijas aizstāvju protestus. Svjatlanai Cihanouskai apliecināju, ka Rīga ļoti vēlētos atkal atsākt sadarbību ar Baltkrievijas pilsētām, kad Baltkrievijā būs demokrātiska valdība, kura ir pret svešu valstu iekarošanu. Brīvību mīlošie baltkrievu patvēruma meklētāji ir ieguvums mūsu pilsētai, un esam gatavi meklēt arī jaunus veidus, kā atbalstīt baltkrievu demokrātisko kustību.”

Pēc tikšanās rātsnamā, viesi kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju un vicemēriem apmeklēja Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem Kaļķu ielā 1, kur iepazinās ar Rīgas pilsētas paveikto, uzņemot no Krievijas agresijas cietušos Ukrainas civiliedzīvotājus un sniedzot viņiem atbalstu. 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv
 

Svjatltanas Cihanouskas vizīte Rīgas domē | 08.06.2022.