Dators

Šajā nedēļas nogalē pirmo reizi Rīgā notiks starptautiskais hakatons “CodeX”, ko organizē inovāciju vadības uzņēmums “Helve”. Hakatona dalībniekiem tiks doti uzdevumi 48 stundu laikā izveidot jaunas un inovatīvas idejas dažādu uzņēmumu un iestāžu piedāvātajiem izaicinājumiem. 

Šogad arī Rīgas dome, sadarbībā ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu “LightSpace Technologies”, kas ir izstrādājis nākamās paaudzes prototipu paplašinātās realitātes brillēm, iesaistās tehnoloģiju risinājumu ideju vētrā.  Programmētājiem, dizaineriem un tehnoloģiju entuziastiem tiks dots uzdevums kā, pielietojot Rīgā radītās “LightSpace Technologies” brilles un izmantojot Latvijas Nacionālās bibliotēkas un izglītības uzņēmuma “Lielvārds” pieejamo saturu, varētu uzlabot un padarīt mācību procesu skolās interesantāku. 

Rīgai iesaiste šajā hakatonā ir īpaši svarīga, jo tādejādi tiek sekmētas inovācijas izglītības jomā, kā arī galvaspilsēta tiek popularizēta kā inovatīvu paplašinātās realitātes un citu nākamās paaudzes tehnoloģiju risinājumu izmēģinājuma vieta potenciālajiem investoriem un sadarbības partneriem.

Īpaši izveidota žūrija vērtēs izstrādātos piedāvājumus un labākajam Rīgas izaicinājuma risinājumam tiks piešķirta naudas balva 2000 eiro apmērā. Visu izaicinājumu labākās komandas sacentīsies par galveno – naudas balvu 5000 eiro apmērā no “Ubiquiti”.