Informācija medijiem Rīgas domē Sports
Hokeja spēle Latvija ASV
Foto: LETA Edijs Pālens

Lai veicinātu sporta attīstību un sniegtu atbalstu sporta pasākumu organizēšanai un norisei Rīgas pašvaldības teritorijā, Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē, 6. jūnijā, pieņemts lēmumus par pašvaldības atbalstu 2026. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja atlases turnīra norisei Rīgā 2024. gadā. 

2026. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja atlases turnīra norisei Rīgā tiks piešķirts pašvaldības līdzfinansējums 150 000 eiro apmērā no Rīgas pašvaldības 2024. gada budžeta programmas “Rīgas valstspilsētas konkurētspēju un ekonomisko izaugsmi sekmējoši pasākumi”. 

Līdzfinansējums veido 26 % no 2026. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja atlases turnīra norisei nepieciešamo izdevumu kopējās tāmes. Finansējums Latvijas Hokeja federācijai paredzēts turnīra organizēšanai un realizēšanai, konkrētāk izlašu dalībnieku un tiesnešu izmitināšanai, ēdināšanai, transporta izmaksām.

Turnīrs Rīgā norisināsies no 29. augusta līdz 1. septembrim. Latvija uzņems Ukrainas, Slovēnijas un Francijas hokejistus. 2026. gada Milānas un Kortīnas d'Ampeco olimpiskās spēles notiks no 6. līdz 22. februārim. 

Gala lēmums tiks pieņemts nākamajā Rīgas domes sēdē. 

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv