Informācija medijiem Apkaimēs Pilsētā
Traktors tīra sniegu

Lai cīnītos ar lielo sniega apjomu un palīdzētu atbildīgajām iestādēm ar sniega tīrīšanas darbiem, Rīgas centra ielās devušās mobilās tīrīšanas brigādes.

Brigādes darbojas Rīgas centra teritorijā, patlaban aktīvi veicot sniega tīrīšanas darbus uz K.Barona ielas ietvēm. Tostarp brigādes, iespēju robežās, reaģēs uz turpmāk saņemto informāciju par kritiskākajiem ietvju posmiem.

“Daudzviet situācija ar sniega tīrīšanu ir neapmierinoša, tādēļ, saņemot informāciju par kritiskākajiem ietvju posmiem, nākam palīgā rīdziniekiem, kuriem ir grūtības veikt savlaicīgu teritoriju attīrīšanu,” sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Mobilās sniega tīrīšanas brigādes gan nestrādās visu ziemas sezonu, bet gan tikai izņēmuma gadījumos, piemēram, spēcīgu puteņu laikā, lai operatīvi spētu palīdzēt attīrīt pilsētas publiskās teritorijas.

Tostarp Rīgas dome atgādina, ka Rīgas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi tagad paredz piespiedu izpildes iespējamību, ja īpašnieks nekopj teritoriju.

Konstatējot neatbilstoši uzturētu īpašumu un piegulošās teritorijas, pirms administratīvā soda piemērošanas var tikt uzlikts pienākums īpašniekam saprātīgā laikā novērst neatbilstību. Ja teritorija netiek sakopta noteiktajā termiņā, tad Rīgas pašvaldībai ir tiesības šo uzdevumu izpildīt piespiedu kārtā, piesaistot  ārpakalpojumu, un pēc tam īpašniekam piestādīt rēķinu par šo darbu veikšanu. Par teritoriju piespiedu sakārtošanu lēmumu pieņem Administratīvā inspekcija. 

    Par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldībai: