Videonovērošanas centrs

Piektdien, 20.maijā, plkst. 10.00 Rīgas brīvostā esošās SIA “Latvijas propāna gāze” teritorijā, Zilajā ielā, notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības. 

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā,  pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus. 

Mācībās tiks inscenēta situācija, kur Rīgas eksporta gāzes uzpildes stacijā, veicot sašķidrinātās gāzes noliešanas procesu, dzelzceļa cisternas gumijas šļūtenei radies plīsums, kā rezultātā noplūdusi un aizdegusies gāze. Notikumā cieš uzņēmuma darbinieks, kuram pirmo palīdzību sniedz cits uzņēmuma darbinieks. Tiek izsludināta trauksme un tiek informēti operatīvie dienesti. 

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas brīvostas pārvaldes ostas policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas pašvaldības  policijas, kā arī SIA “Latvijas propāna gāze” pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas par iespējamo satraukumu un operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem SIA “Latvijas propāna gāze” Rīgas eksporta gāzes teritorijas apkārtnē! Mācību ietvaros tiks izmantotas dūmu sveces.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem nebūs iespējams klātienē vērot mācību norisi.


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators,  e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv