Kīpsalas peldvietas soliņš

Pieaugot ziemas peldēšanās popularitātei, Rīgas pašvaldība vairākās galvaspilsētas peldvietās turpina uzlabot infrastruktūru iedzīvotāju ērtību uzlabošanai arī pēc oficiālās peldsezonas beigām.

Šogad dažādi pludmales elementi Rīgas peldvietās tiks novākti vēlāk nekā iepriekšējos gados, bet pārģērbšanās kabīnes un soliņi  visā ziemas periodā  būs  pieejami peldvietās un atpūtas zonās Lucavsalā, Ķīpsalā, Rumbulā, Bābelītī, Velnezerā, Bolderājas karjerā, Dārziņos un Zirņu salā. No jūras peldvietām stacionāra pārģērbšanas kabīne ziemā tiks saglabāta pie ieejas Vecāķu peldvietā no Selgas ielas puses.

Īpaši tiek domāts par ziemas peldētāju labsajūtu Lucavsalas līča peldvietā, kur tagad ir nodrošināts apgaismojums tumšajās diennakts stundās, bet, sākoties slēpošanas sezonai, pie Lucavsalas slēpošanas trases tiks novietots īpašs konteiners, kur peldētāji varēs pārģērbties.

“Esmu par aktīvu dzīvesveidu, tostarp arī ziemas peldēšanu. Labi zinu, cik svarīgs ir apgaismojums aukstumpeldētājiem. Agrie rīti un vakari ir ne tikai dzestri, bet arī tumši. Nodrošinot apgaismojumu Lucavsalas peldvietā, Rīgas dome veido drošu un ērtu vidi cilvēkiem, kas pievērsušies ziemas peldēšanai. Papildus ir jāatzīmē, ka Lucavsalas parkā joprojām ir sporta atpūtas zona, teritorija pastaigām ar suņiem un arī bērnu laukumi, kur rīdzinieki laipni gaidīti,” uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece Ieva Brante.

Gatavojoties jaunajai oficiālajai peldsezonai, kas ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments plāno veikt peldvietas “Rumbula” piebraucamā ceļa un autostāvvietas grants seguma atjaunošanu, Vakarbuļļu un Ķīpsalas peldvietas labiekārtošanas darbus vides pieejamības nodrošināšanai, veidojot jaunas pastaigu laipas, solus, sauļošanās zviļņus. Tāpat iecerēts veikt Lucavsalas glābšanas stacijas remontu un Vakarbuļļu pludmales āra dušas ēkas renovāciju.


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.