Fasādes siltinšana

 

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) piesaistījusi Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas finansējumu vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, kas dos iespēju veikt energoauditus 150 ēkās un vēl 75 ēkās izstrādāt būvniecības dokumentāciju.

“Esam piesaistījuši Rīgai gandrīz 2,5 miljonu eiro papildu finansējumu, ar kuru varēsim rīdziniekiem nākt pretī, palīdzot sākt ēku atjaunošanu, bet ļoti svarīga ir arī pašu iedzīvotāju iesaistīšanās sava mājokļa sakārtošanā. Pirmais solis šajā procesā ir tehniskais apsekojums un energoaudits, tāpēc  iesakām sazināties ar REA un uz māju sapulcēm uzaicināt aģentūras ekspertus, lai kopā varētu nonākt pie praktiskiem risinājumiem līdzfinansējuma saņemšanai. Turpinām strādāt pie atbalsta instrumentu klāsta, lai ēku renovācija un siltināšana Rīgā būtu vienkāršāka un pieejamāka,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Saņemtais finansējums palīdzēs REA organizēt ēku atjaunošanas projektus lielākam ēku skaitam, paplašināt atbalstu tehniskās dokumentācijas izstrādei daudzdzīvokļu ēkām un nodrošināt plašāku informācijas pieejamību. Ēku īpašniekiem būs iespēja saņemt finansējumu nepieciešamo energoauditu, tehniskās apsekošanas atzinumu un būvniecības dokumentācijas izstrādei, lai virzītu ēkas uz valsts vai pašvaldības atbalsta programmām energoefektivitātes uzlabošanai. 

Rīgā vairāk nekā puse mājokļu būvētas pirms 1945. gada, līdz ar to ēku atjaunošana ir būtiska, jo procesa laikā, tiek sakārtots to tehniskais stāvoklis un nodrošināts, ka ēkas konstrukcijas turpmāk tiks pasargātas no laikapstākļu ietekmes. Savukārt energoefektivitātes pasākumi atļauj samazināt izdevumus, kas daļēji nosedz atjaunošanas izmaksas.

Atjaunojot ēku, iedzīvotāji iegūst:

  • samazinās izdevumi siltumenerģijai, remontdarbiem, un nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi, kas bieži kopā ar valsts atbalsta programmu nosedz nepieciešamās investīcijas;
  • tiek pagarināts ēkas mūžs;
  • ēka ir droša ekspluatācijā;
  • pieaug iekštelpu komforta līmenis;
  • ēka kļūst skaistāka, sakoptāka;
  • pieaug nekustamā īpašuma vērtība;
  • samazināts pelējuma risks;
  • sakārtota ventilācija, lai nodrošinātu nepieciešamo gaisa apmaiņu u.c.


Aicinām iedzīvotājus jau šobrīd pieteikties REA konsultācijām par tālākiem soļiem ēku atjaunošanai. Pieteikties var renove.lv vai zvanot uz tālruni +37167012437.

REA saņēmusi apstiprinājumu “Riga Renovates” pieteikumam atbalsta saņemšanai no Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsta programmas, kuru varēs izmantot 150 ēku energoauditu un tehniskās apsekošanas atzinumu un 75 ēku būvniecības dokumentācijas izstrādei. REA nodrošinās energoefektivitātes projektu vadību, paplašinot esošos darbības principus no pirmās konsultācijas līdz atjaunotai ēkai.

“Riga Renovates” kopējais finansējums ir 2 460 000 eiro, kur 90 % jeb 2 214 000 eiro veido Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsts. Projektu plānots realizēt trīs gadu laikā.


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.