Informācija presei Pilsētā
Ugunsdzēsēji atbrīvo brauktuvi no nolauztiem kokiem

Jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka trešdienas, 16.septembra, vakarā Baltijas jūrā no ziemeļiem sāksies vētra, Latviju tā visvairāk skars ceturtdien no rīta un dienā.

Sinoptiķi brīdina, ka lielākie vēja postījumi gaidāmi Rīgā un novados ap galvaspilsētu, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem vētras laikā.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis oranžā līmeņa brīdinājumu Rīgai par ceturtdien gaidāmu vēja pastiprināšanos brāzmās līdz pat 27 metriem sekundē (m/s). Brīdinājumā teikts, ka nakts vidū ziemeļrietumu vējš galvaspilsētā pastiprināsies brāzmās līdz 15-19 m/s, ceturtdien no rīta vēja brāzmas sasniegs 20-23 m/s, bet dienas vidū vējš Rīgā pastiprināsies brāzmās līdz 25-27 m/s.

Ceturtdien Rīgā gaidāms lielākais vējš kopš pavasara. Postījumi prognozēti plašāki nekā marta un aprīļa stiprajos vējos, jo tad kokos nebija lapu.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī neatstāt vaļā ēku logus. Kā arī neaizmirst parūpēties par saviem mājdzīvniekiem un mājlopiem – ja iespējams, novietot tos zem jumta.

VUGD iesaka arī nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.