Rudens lapas

Otrās nedēļas nogales laikā pašvaldības organizētā lapu nodošanas projekta laikā no iedzīvotājiem savāktas 624 tonnas lapu.

Visvairāk lapu izvests no Pārdaugavas izpilddirekcijas administratīvās teritorijas – 322,1 tonna, tai seko Ziemeļu izpilddirekcija ar 220,8 tonnām un Austrumu izpilddirekcija ar 81,1 tonnu lapu.

Pirmajā lapu projekta nedēļā tika nodotas 343 tonnas lapu. 2019.gadā visa projekta laikā nodotas 1308 tonnas rudens lapu.

Atgādinām, ka šajā nedēļas nogalē lapu savākšana no iedzīvotājiem nenotiks, bet turpināsies nākamajā nedēļas nogalē - 28. un 29.novembrī. Lapu savākšanas vietas var apskatīt šeit.

Jau ziņots, ka šogad devīto gadu pēc kārtas Rīgas pašvaldība noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas var nodot savāktās kritušās lapas.

Pašvaldība atgādina, ka lapu iekraušana atkritumu izvedēja transportā iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem un tikai noteiktajās vietās un noteiktajos laikos.

Lapas nedrīkst iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu atkritumu piemaisījumu. Savāktās lapas par Rīgas pašvaldības līdzekļiem tiek nogādātas uz biomasas pārstrādes vietu Getliņu izgāztuvē.

Informāciju sagatavoja: Aira Šmelde, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67037902; e-pasts: aira.smelde@riga.lv