Drošība Pilsētā un sabiedrībā
ASV bruņoto spēku lidmašīnas

No 26. līdz 27. septembrim Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes teritorijā notiks NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās trešās NATO dalībvalstu un partnervalstu gaisa spēku militārās mācības “Ramstein Alloy 2022. Mācību laikā gaidāmi militāro gaisa kuģu pārlidojumi.

Militāro mācību laikā Latvijas teritorijā un gaisa telpā plānots izspēlēt vairākus militāros vingrinājumus, tostarp, gaisa kuģu pārtveršanu, radio sakaru zudumu, gaisa kuģu kontroli un atbalsta sniegšanu sabiedroto gaisa kuģiem, nonākot ārkārtas situācijā. Savukārt Spānijas sabiedroto spēku zeme-gaiss zenītraķešu NASAMS sistēma simulēs Aviācijas bāzes aizsardzību pret gaisa uzbrukumiem.

Mācībās “Ramstein Alloy” būs iesaistīti vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi, kā arī NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna.

Šīs mācības tiks vadītas un kontrolētas no Gaisa Spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas Kontroles ziņošanas centra, kā arī no NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnas (AWACS).

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem.

 

Informāciju sagatavoja: NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde, e-pasts: prese@mil.lv