Informācija medijiem

15. janvārī plkst. 18.30 ar pirmo lekciju „Patiesība – viena vai vairākas?” RKTMC „Mazā ģilde” (Amatu iela 5) tiks aizsākts jauns bezmaksas publisko lekciju cikls „Patiesības meklētāji”, kas turpinās iepriekšējo ciklu – „Domāsim kopā!” un „No pagātnes uz nākotni” – tradīciju. Lekcijas būs gan viena lektora – Dr. Andreja Mūrnieka – autorlekcijas, gan viņa uzaicinātu ekspertu pārdomas par patiesības meklējumiem cilvēces vēsturē un mūsdienās.

Lekcijās tiks analizēti patiesības meklējumi, kas veidojuši cilvēces garīgās kultūras pamatus, kas mūsdienās joprojām ir aktuāli un veicinājuši gan izaugsmi, gan to bremzējuši, kā arī tālejoši ietekmējuši sabiedrību vērtību sistēmas. Lekciju ciklā tiks meklētas saistības starp konkrētu cilvēku dzīves gājumu, piedzīvotajiem satricinājumiem un to izraisītajām reakcijām, kas novedušas pie jaunu ideju un vērtību veidošanās. Filozofijas, mākslas, zinātnes un reliģijas ģēniju domu pasaulē tiks meklētas mūsdienu pieņēmumu, pārliecību, stereotipu, mītu, aizspriedumu, aksiomu un priekšstatu saknes. Pretēju uzskatu pārstāvji tiks grupēti un salīdzināti (visbiežāk pa pāriem). Konfrontējot viņu pieejas un atziņas, lai skaidrāk iezīmētos patiesības meklējumu spriedze, tā vedinot klausītājus iesaistīties iekšējā dialogā ar dažādiem pasaules uzskatiem, pagātnes pieredzi un mūsdienu izaicinājumiem.

Par patiesības meklētāju aicināts kļūt ikviens. Lai saprastu, kas notiek mūsdienu daudzveidīgajā, ar informāciju pārsātinātajā un apjukušajā sabiedrībā. Bet ierosme un atskaites punkts paša meklējumiem var izrādīties pagātnes domātāju pieredze.

Ikviens, kuru interesē vēlreiz pārskatīt cilvēces garīgo meklējumu apcirkņus, laipni aicināts piedalīties! Pēc katras lekcijas paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Lekcijas notiks ar Rīgas pašvaldības atbalstu. No 12 lekcijām pirmās sešas paredzētas 2020. gada ziemā un pavasarī, bet sešās lekcijas – rudenī un ziemā. Lekcijas notiks trešdienās no plkst. 18.30 līdz 20.30.

Pirmo sešu lekciju datumi: 15. janvāris, 5. februāris, 26. februāris, 18. marts, 8. aprīlis, 28. aprīlis. Ieeja bez maksas.

Papildinformācija: Inita Malnača , RKTMC „Mazā ģilde” kultūras menedžere, E-pasts: Inita.malnaca@riga.lv