Soliņi Duntes ielā

Turpinot darbu, lai radītu ērtu, drošu un iedzīvotājiem patīkamu pilsētvidi Duntes ielā, noslēgusies labiekārtojuma elementu uzstādīšana Ozolaines parkā. Šogad parkā uzstādīti 37 dažāda veida soliņi, 10 velosipēdu novietnes, 5 atkritumu urnas, 2 suņu ekskrementu urnas, ieklāts laukakmeņu bruģa segums 2 kvadrātmetru platībā.

“Ozolaines parks kļūst par vēl vienu sakārtotu un labiekārtotu zaļo zonu, kur rīdzinieki var pavadīt laiku un justies labi. Tāpat tas ir vēl viens publiskās ārtelpas attīstības projekts un lielisks sadarbības piemērs, kura īstenošanā tika iesaistīti gan iedzīvotāji, gan augstskolu studenti. Turpinām darbu, lai šādu sakoptu teritoriju Rīgā būtu arvien vairāk“, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Lai izveidotu parku par patīkamu atpūtas telpu, tā labiekārtošana sākās 2020. gadā, realizējot projektu “Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas attīstība Duntes ielā”. Projekta ietvaros vienā no parka daļām atjaunots asfaltētais celiņš un basketbola laukums, izbūvētas apgaismotas pastaigu takas ar grants segumu un nelielas atpūtas vietas ar prioritārajiem labiekārtojuma elementiem.

Savukārt šogad maijā noslēdzās projekta otrais posms - teritorijas labiekārtošana un pielāgošana iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām, atjaunotajā parka daļā uzstādot soliņus, velonovietnes, atkritumu urnas gan sadzīves atkritumiem, gan suņu ekskrementiem.

Labiekārtojuma elementi izbūvēti atbilstoši parka zonējumam un tajās vietās, kur to ir vēlējušies iedzīvotāji. Teritorijas attīstības un labiekārtojuma risinājumiem par pamatu ņemtas arī Rīgas Tehniskās universitātes un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA arhitektūras studentu izstrādātās idejas.

Papildus parka centrālajā daļā ir izvietots ikvienam iedzīvotājam pieejams grāmatu apmaiņas skapis, ko iniciējusi Sarkandaugavas attīstības biedrība.

Šogad uzstādīto labiekārtojuma elementu izbūvi veica SIA „Guliver”. Projekts finansēts no Rīgas valstspilsētas pašvaldības infrastruktūras fonda un  būvniecības izmaksas sasniedza 68 tūkstošus eiro bez PVN.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Smirnova, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: tsmirnova11@riga.lv.

Labiekārtojumi Duntes ielā | 21.05.2024.