Ukrainas karodziņi

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi par iespējām protestēt un paust savu nostāju pret karu Ukrainā, pašvaldība informē par pieteiktajiem pasākumiem Rīgā.

Trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 Kalpaka bulvārī, iepretim Krievijas vēstniecības ēkai pašvaldība aicina turpināt miermīlīgas protesta akcijas pret Krievijas uzsākto karu Ukrainā. Iedzīvotāji aicināti ierasties ar Ukrainas karogiem vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju. Šī akcija tiek organizēta, atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, un protesti vienlaikus notiks arī citās Latvijas pilsētās un novados.

No 1. marta līdz 31. martam ik dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 Ukrainas atbalsta biedrība organizē piketu “Saki NĒ Krievijas karam Ukrainā!” Antonijas ielā 2, iepretim Krievijas vēstniecībai.

Tāpat atbalsta akciju Ukrainai organizē Jaunatnes organizācija “Protests”, kas aicina Rīgas iedzīvotājus uzturēt mītiņu pie Krievijas vēstniecības katru dienu no 8.00 līdz 21.00, kamēr turpinās militārā agresija Ukrainā. 

Atgādinām, ka Ministru kabinets 24. februāra ārkārtas sēdē mainīja Covid-19 pulcēšanās ierobežojumus, ārpus telpām atļaujot pulcēties līdz 3000 personām, to pamatojot ar nepieciešamību rast iespēju plašākai sabiedrībai nevardarbīgā veidā paust viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē.

Palīdzības sniegšanai un saņemšanai aicinām izmantot platformu  ukraine-latvia.com, kur apkopota informācija Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.