Lai Ukrainu sasniegtu maksimāli efektīvākais atbalsts sarežģītos loģistikas un drošības apstākļos, iedzīvotāji aicināti veikt naudas ziedojumus. Pēdējā informācija liecina, ka palīdzības materiālu nogāde Ukrainai ir apgrūtināta, humanitāro sūtījumu piegāde var būtiski aizkavēties vai pat nenonākt galamērķī, tāpēc finansiālo atbalstu atbildīgās iestādes var koordinēt visātrāk un efektīvāk. 

Naudas līdzekļu ziedošanas iespējas iedzīvotājiem nodrošina vairākas organizācijas - Ziedot.lv paspārnē darbojas Latvijas oficiālais konts Ukrainas cilvēkiem un labdarības tālrunis 90006086.

Ukraiņu konfederācijas Latvijā  “Viche”  Koordinācijas centra fonds konsultē par naudas ziedojumiem pa tālruni +37166555044.  

Savukārt palīdzība Ukrainas armijai un brīvprātīgo vienību karavīriem ir iespējama caur biedrību "SOS palīdzība Ukrainai" (reģ.nr.: 40008238761, bankas konts AS Swedbank: LV93HABA0551040192621) un tiešā ziedojuma iespēju bankā (saite: bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi).

Kopš brīža, kad Krievija uzsākusi karu Ukrainā, Rīgas iedzīvotāji skaidri un nepārprotami pauduši atbalstu Ukrainai, piedaloties dažādos pasākumos. Liela atsaucība novērota arī, sniedzot praktisku palīdzību.  Pašvaldībā un nevalstiskajās organizācijās nogādāts ievērojams apjoms materiālo ziedojumu. Jau ziņots, ka Rīgas dome 24. februāra ārkārtas sēdē nolēma no rezerves fonda paredzēt līdz 500 000 eiro lielu finansējumu Ukrainai un tās iedzīvotājiem. 

Atgādinām, ka platformā ukraine-latvia.com apvienota informācija par tiem Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Iekšējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Daina Pētersone, e-pasts: daina.petersone@riga.lv