Izgaismots Brīvības piemineklis Ukrainas karoga krāsās | 09.05.2022.

Eiropas diena šogad tiek atzīmēta pieklusināti saistībā ar Krievijas īstenoto karu pret Ukrainu. Latvijā 9. maijā tiek atzīmēta Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņas diena, godinot Krievijas uzsāktās militārās agresijas rezultātā cietušos un bojāgājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un karavīrus.

Lai paustu solidaritāti Ukrainai un tās tautas cīņai par brīvību un neatkarību, šovakar laika posmā no plkst. 21.00 līdz plkst. 01.00 Eiropas Savienības galvaspilsētās Ukrainas karoga krāsās tiks izgaismoti šo valstu svarīgākie simboli, valdību ēkas un citi nozīmīgi objekti.

Latvijā Ukrainas karoga krāsās tiks izgaismots Brīvības piemineklis un Ārlietu ministrijas ēka, stingri apliecinot Eiropas solidaritāti Ukrainas tautai un uzsverot, ka Ukraina ir un būs neatņemama demokrātiskās un brīvās Eiropas daļa.

Brīvības pieminekļa izgaismošanu atbalsta Rīgas pašvaldība; gaismu uzstādīšanu un programmēšanu nodrošinās SIA "Kompānija NA".

Papildu informācija:

Raimonds Grants Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv

Sandris Sabajevs Ministru prezidenta preses sekretārs, e-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv