Fani ar valsts karogiem

Rīgas pašvaldība, sākot no 25. augusta, Esplanādē organizēs pasaules kausa izcīņas basketbolā Latvijas izlases spēļu publisko skatīšanos, iekārtojot līdzjutēju zonu. Tiešraižu vērošanu papildinās arī Latvijā populāru dīdžeju uzstāšanās un TV3 tiešraižu studija.

Esplanādē tiks izvietota basketbola līdzjutēju zona ar lielo LED kuba ekrānu, kā arī uz vietas darbosies TV3 dzīvā sporta studija. Norises vietā darbosies tirgotāji, būs iespējams iegādāties uzkodas, atspirdzinošus dzērienus un suvenīrus.

Latvijas izlases spēļu dienās no plkst. 11.00 līdz 20.00 par atmosfēru Esplanādē rūpēsies Latvijā populāri dīdžeji: 25. augustā DJ Gustavito, 27. augustā DJ Magnuss Eriņš un 29. augustā DJ Toms Grēviņš. Esplanādē līdz 3. septembrim varēs vērot arī citu valstsvienību spēles.

Latvijas izlases spēļu dienās Esplanādē darbosies TV3 ekspertu studija, kurā Latvijas valstsvienības sniegumu analizēs šovmenis Renārs Zeltiņš, basketbola treneris Mārtiņš Gulbis un basketbola komentētājs Raimonds Zeps. Uz studiju tiks aicināti arī dažādi viesi.

  • Latvijas valstsvienības spēles Esplanādē varēs vērot ar:
    • Libānas izlasi – piektdien, 25. augustā, plkst.12.15;
    • Francijas izlasi – svētdien, 27. augustā, plkst.16.30;
    • Kanādas izlasi – otrdien, 29. augustā, plkst.16.30;
    • kā arī turpmākās spēlēs, kuru grafiks būs zināms pēc pirmā posma turnīra beigām.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība, kas 2022. gadā tika atzīta par Latvijas labāko sporta spēļu komandu, 2023. gadā pirmo reizi izcīnīja tiesības piedalīties pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. Daudzi līdzjutēji gatavojas Latvijas komandu atbalstīt klātienē Indonēzijā, bet vēl vairāk būs to līdzjutēju, kuri turēs īkšķus par mūsu basketbolistiem gan pie TV ekrāniem, gan publiskajās skatīšanās vietās. 

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv