Doma laukuma tirdziņš

Svētku gaidīšanas laikā galvaspilsētā norisinās ne tikai pasākumi un ir aplūkojams tematisks noformējums, bet arī sarūpēti Ziemassvētku tirdziņi, kur var iegādāties dāvanas un gardumus.

Ziemassvētku tirdziņi centrā

Sākoties Adventes laikam, pēc divu gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal ir gaidīti Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, kur līdz pat 1. janvārim var ne tikvien iegādāties oriģinālas un sirsnīgas dāvanas, amatnieku gatavotus suvenīrus, nogaršot Ziemassvētku laika ēdienus un dzērienus, bet nedēļu nogalēs gūt prieku un kopības sajūtu, izbaudot dažādu mākslinieku priekšnesumus.

Uzburt svētku sajūtu līdz 31. decembrim ik dienu iespējams arī labiekārtotajā Esplanādes parkā, kur līdzās Ziemassvētku labumu tirdziņam izveidotajā “Trušu karalistē” īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, savukārt no panorāmas rata ikviens ir aicināts palūkoties uz ziemīgo Rīgas ainavu no augšas.

Trīs svētdienās – 4., 11. un 18. decembrī – no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 Adventes tirdziņā Tallinas ielas kvartālā varēs meklēt svētku un kopības sajūtu. Būs silti dzērieni, svaigas piparkūkas un lērums iepriecinājumu likšanai zem eglītes.

Trešajā adventē, 11. decembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 tematiskas dāvanas varēs iegādāties fon Stricka villā.

Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē 15. decembrī no plkst. 13.00 līdz plkst. 19.00 un 16. decembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 norisināsies Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas organizēts Ziemassvētku grāmatu tirdziņš.

Savukārt Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā no 15. līdz 17. decembrim gaidāms Senioru Ziemassvētku tirdziņš, kur adījumus, tamborējumus, filcējumus, dzintara rotaslietas, svētku noskaņās veidotus dekorus un citus rokām darinātus izstrādājumus piedāvās vairāk nekā 20 seniori.

Ziemassvētku tirdziņi apkaimēs

Āgenskalna Ziemassvētku tirdziņā ik uz soļa būs mazi pārsteigumi un atklājumi – negaidītas garšas, intriģējoši stāsti un personības, tirgotāji no visas Latvijas, tikko ceptas piparkūkas, karsti dzērieni, silti adījumi un oriģinālas dāvanas. Tirgū varēs pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem sarunās pie karstvīna, baudīt pusdienas vai vēlās brokastis, griezties karuselī, ko veidojusi godalgoto arhitektu Mailīšu ģimene kopā ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Ogres tehnikuma vides dizaina studentiem, kā arī ļauties svētku gaisotnei līdz pat 31. decembrim.

Decembra nedēļas nogalēs rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt arī Kalnciema kvartāla ikgadējo Ziemassvētku tirdziņu, kur valdīs īpaša svētku noskaņa. Varēs doties brīvdienu pastaigās atjaunoto 19. gadsimta koka māju pagalmā, izvēlēties īpašas svētku dāvanas no vietējiem mājražotājiem un modes zīmoliem, parunāties ar tirgotājiem, kā arī baudīt karstvīnu un brokastis svētku gaisotnē visa mēneša garumā. Īpašs notikums Kalnciema kvartāla galerijā būs “Mākslas medības”, kur savus darbus piedāvās aplūkot un iegādāties jaunie mākslinieki no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Sestdien, 10. decembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00 un 11. decembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 notiks biedrības “Free Riga” vēl neredzētu lietu Ziemassvētku tirdziņš “Viskaļos” (Viskaļu ielā 36A).

Divās nedēļas nogalēs – 10. un 11., kā arī 17. un 18. decembrī – arī Mežaparkā (Atpūtas alejā) ir iecerēts rīkot ielu tirdzniecību, piedāvājot dažādus gardumus un svētku dāvanas.

Rīgas pašvaldība atgādina

Jau šovakar, 1. decembrī, plkst. 18.00 “Vērmanes pasaku dārzā” uzstāsies folkloras kopa “Laiksne”, kas mazākajiem pasākuma apmeklētājiem sagatavojusi lasījumu ar pasakām par dzīvniekiem, savukārt amatierteātris “Rampa” piedāvās baudīt pasaku improvizāciju par ziemas tematiku. Svētku koncertā ar skanīgām melodijām iepriecinās Emīla Dārziņa jauktais koris, sieviešu kori “Sapnis” un “Līga”, vokālais ansamblis “Krētas freska”, jauktie kori “Sonante” un “Medera”, kā arī vokālie ansambļi “Tu un Es” un “Fortūna”.

Ar visiem Rīgas pašvaldības organizētiem Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var iepazīties tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi to jaunumiem sociālā tīkla Facebook lapāRīgā notiek.

 

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.

Doma laukuma tirdziņš un svētku egles | 28.11.2022.