Traktors tīra sniegu

Ceturtdien, 20. janvārī, vakarā un piektdien, 21.janvārī, dienas laikā Rīgā gaidāms slapjš sniegs, tā daudzums var pārsniegt 10 cm. Meteoroloģiskā prognoze liecina, ka pilsētā gaidāms arī putenis, kas var turpināties visu nakti un no rīta, kā arī spēcīgs vējš, tā stiprumam brāzmās sasniedzot 22 m/s. Šādos laikapstākļos apledo ielas un ietves, kā arī tās var segt nolauzti koki, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas, radot bojājumus un postījumus. Apledojuma laikā, kad turpinās slapja sniega snigšana, pretslīdes materiālu, ko izmanto ielu un ietvju tīrīšanai, ātri noskalo nokrišņi, tāpēc iedzīvotāji aicināti izvērtēt plānoto maršrutu un paredzēt papildu laiku tā veikšanai, bet namu īpašnieki pievērst pastiprinātu uzmanību ietvju pretslīdes nodrošināšanai.

Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu AS "Ceļu Pārvalde", SIA "Roadeks", SIA "Rīgas Tilti" un SIA "Pilsētas Eko Serviss" veiks secīgi, ievērojot ielu kategorijas. Apkaimju mazajās ielās pretslīdes materiāla kaisīšana tiks organizēta pēc darbu veikšanas maģistrālajās ielās un uz tiltiem, kā arī pēc nepieciešamības. Par ielu sakopšanu var informēt arī pašvaldību, zvanot Satiksmes vadības centram pa diennakts tālruni 80003600.

Noteiktās pilsētas centra ielās ar palielinātu gājēju plūsmu pašvaldība ik dienu veic pastiprinātas kontroli, - konstatējot ietves stāvokļa neatbilstību noteikumiem, piespiedu sakopšanu operatīvi veic pašvaldības mobilās tīrīšanas brigādes. Pēc tās namu īpašnieks saņem rēķinu par darbu veikšanu. Pastiprinātas kontroles maršruti ir pieejami mājaslapā riga.lv sadaļā “Sniega tīrīšana”.

Par jautājumiem, kas saistīti ar namu īpašnieku un apsaimniekotāju veikto ietvju tīrīšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties arī Rīgas pašvaldības policijā pa tālruni 110 vai mobilā tālruņa aplikācijā, pievienojot nekoptas vietas adresi un fotogrāfiju, kā arī Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

Tostarp pašvaldības mājaslapā riga.lv izveidota sadaļa “Sniega tīrīšana”, kurā iedzīvotāji var uzzināt aktualitātes un informāciju par ielu, ietvju un jumtu tīrīšanu, kā arī aizpildīt e-pieteikumu, ziņojot par vietām, kas būtu sakopjamas. 

Aizpildot e-pieteikumu, jānorāda vietas adrese un jāpievieno fotogrāfijas, kas palīdzēs operatīvāk uzrunāt namīpašniekus vai ielu uzturēšanas uzņēmējus. 

Par savlaicīgu ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Ietves sakopšanas darbi Rīgā veicami katru dienu līdz plkst. 8, mainīgos laikapstākļos papildus arī dienas gaitā. Pretslīdes nodrošināšanai izmantojams smilts-sāls maisījums, aizliegta tīra sāls izmantošana. Ietves attīrāmas vismaz 50% apjomā no kopējā to platuma, bet ne mazāk kā 1,5 m platumā. 

Pašvaldība turpina piedāvāt piegulošo teritoriju apsaimniekotājiem ietvju sakopšanai 50 kg smilšu bez maksas. Lai saņemtu pretslīdes kaisāmo materiālu iepriekš jāpiesakās Apkaimju iedzīvotāju centrā, rakstot uz e-pastu: aic@riga.lv vai zvanot pa tālruni 80000800.

Kopā Rīgā ir aptuveni trīs miljoni kvadrātmetru ielām piegulošo ietvju 1500 kilometru garumā.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Daiga Konošonoka, e-pasts: daiga.konosonoka@riga.lv