Atbalsts Ukrainai Rīgas domē
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un  ANO Ģenerālās asamblejas prezidents Abdulla Šahids
ANO Ģenerālās asamblejas 76.sesijas prezidents un Maldīvijas ārlietu ministrs Abdulla Šahids (Abdulla Shahid) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis

Piektdien, 22.jūlijā,  Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem viesojās ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas prezidents un Maldīvijas ārlietu ministrs Abdulla Šahids (Abdulla Shahid).

ANO Ģenerālās asamblejas prezidents apmeklēja Rīgas domi un iepazinās ar Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem darbību. Tiekoties ar augsto viesi, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis uzsvēra, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem ir trīs prasības – kara pārtraukšana, jumts virs galvas, kā arī starptautisko organizāciju, tostarp, ANO iesaiste, lai sniegtu atbalstu Ukrainai. Vizītes nobeigumā ANO Ģenerālās asamblejas prezidents nobaudīja ukraiņu boršču.

ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas prezidents un Maldīvijas ārlietu ministrs A. Šahids 21.-23. jūlijā uzturas oficiālā vizītē Latvijā, lai pārrunātu aktuālos ANO un reģionālos jautājumus – globālo drošības situāciju, Krievijas kara Ukrainā starptautisko ietekmi, ilgtspējīgas attīstības un klimata jautājumus, kā arī Latvijas un Maldīvijas divpusējas attiecības. Šī ir pirmā ANO Ģenerālās asamblejas prezidenta, kurš vienlaikus ir arī Maldīvijas ārlietu ministrs, vizīte Latvijā, kas tai piešķir īpašu nozīmīgumu.

Informāciju sagatavoja: Kaspars Līcītis, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: kaspars.licitis@riga.lv.  
 

ANO Ģenerālās asamblejas prezidenta Mr Abdulla Shahid vizīte | 22.07.2022