Informācija medijiem Rīgas domē
Skats uz Rīgu no drona

Saeimai, gatavojoties izskatīt likumprojektu “Pašvaldības likums” otrajam lasījumam, Rīgas dome un Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” ir iesniegusi vairāk kā 20 priekšlikumus likumprojekta uzlabošanai un pašvaldību darba  skaidrākam regulējumam.

Ņemot vērā Rīgas īpašo nozīmi visas Latvijas un starptautiskā kontekstā, un daudzpusīgās funkcijas, ko pilsēta nodrošina papildus citu Latvijas pašvaldību funkcijām, Saeima tiek aicināta noteikt Rīgas valstspilsētas statusu, likumprojektā skaidri norādot, ka tā ir Latvijas galvaspilsēta.

Tāpat Saeima tiek aicināta likumā stiprināt pašvaldību organizāciju iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu Saeimā un valdībā, kā arī likumā paredzēt iespēju radīt tiesisku pamatu pašvaldību savstarpējās sadarbības mehānismiem. Likumprojektam iesniegti arī virkne priekšlikumu, kas domāti pašvaldību ikdienas darbības skaidrākas un efektīvākas darbības nodrošināšanai.

Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns: “Rīgai kā mūsu galvaspilsētai ir būtiska loma visas valsts attīstībā un nav pieļaujama situācija, ka jaunajā likumprojektā nav pieminēta valsts galvaspilsēta un skaidrs likuma regulējums. Piedāvātie likuma grozījumi ļaus labāk izprast galvaspilsētas īpašo lomu un pildīt tos uzdevumus, kas svarīgi ne tikai rīdziniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem.”