Pilsētā un sabiedrībā Pilsētvide
Koku aleja

Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa arboristi un dārznieki pabeiguši dekoratīvo koku vainagu kopšanu 389 kokiem - ikgadējos liepu vainagu kopšanas darbus Brīvības bulvārī, laukumā ap Brīvības pieminekli, Ziedoņdārzā, Mežaparkā Atpūtas alejā, kā arī „safrizējuši” gobas Esplanādē, 11. novembra krastmalā un Nacionālās Operas un baleta skvērā.

Ikgadējie liepu, gobu un citu koku vainagu dekoratīvās kopšanas darbi šogad veikti netipiski agri – vēl pirms astronomiskā pavasara iestāšanās. Parasti šādi darbi tiek uzsākti tikai marta otrajā pusē.

Vēsturiskā Rīgas centrālā liepu aleja Brīvības bulvārī, posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim, ir regulāri jākopj, lai to saglabātu nākamajām paaudzēm. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā. „Rīgas meži” speciālisti aprēķinājuši, ka virsmas plakne šiem cirpšanas darbiem ir viens hektārs!

Savukārt liepu lokā ap Brīvības pieminekli tika veikta koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi – mākslīgu, bet kokam veselīgu vainaga veidošanas paņēmienu ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā, veidojot bumbai līdzīgu zara paresninājumu, kas arī bezlapu periodā izskatās dekoratīvi. Vasarā liepas sakuplo kā biezas, zaļas bumbas.

Ar identisku paņēmienu jau februāra sākumā tika izveidoti 51 liepas vainagi alejai Ziedoņdārza parkā no A.Čaka ielas puses un ap strūklaku.

Tāpat uzsākta koku vainagu sakopšana, izgriežot bojātos un sausos zarus, kā arī citi koku un krūmu vainagu sakopšanas pasākumi. Pateicoties šiem darbiem, pērn, pūšot stipriem vējiem vai pat vētrām, Rīgas parkos bija maz lūzušu koku vai zaru.