Pilsētā Pilsētvide
UNESCO nedēļas vizuālis

Laikā no 10. līdz 16. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar kultūras un dabas mantojuma saglabāšanā iesaistītajām iestādēm, arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, organizē UNESCO nedēļu, kurā katrs tiek aicināts izzināt, novērtēt un apceļot unikālās mantojuma vietas, kopā svinot Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību 50. gadadienu. Vairāk informācijas par UNESCO nedēļas kopējo ieceri mājas lapā.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Facebook lapā tiek publicēta informācija un attēli par Rīgas vēsturisko centru un citām vietām UNESCO Pasaules mantojuma un nacionālajā sarakstā. Notiek arī citi pasākumi, tostarp, piektdien, 14. oktobrī varēs iesaistīties tiešsaistes erudīcijas spēlē, lai uzzinātu vairāk par UNESCO Pasaules mantojuma programmu un tajā iekļautajām pasaules un Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietām, ar iespēju saņemt vērtīgas balvas.

Visas UNESCO nedēļas garumā Rīgas vēsturisko centru būs iespējams iepazīt, izstaigājot maršrutus Krāsotāju ielā un Lauku ielā no Rīgas domes Īpašuma departamenta Koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” krājuma, kā arī izmantojot muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavoto interaktīvo aplikāciju. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā divus maršrutus, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila arhitektūru. Maršruti “Rīgas jūgendstils: Tērbatas iela ˗ A. Čaka iela” un “Rīgas jūgendstila pērles” pieejami muzeja mājaslapā www.jugendstils.riga.lv. Interaktīvā karte ar jūgendstila objektu karti, bagātīgu foto un informatīvo materiālu latviešu un angļu valodās ļauj iepazīt pilsētas jūgendstila arhitektūras stilistisko daudzveidību ikvienā viedtālrunī.

Aktuālā informācija par atsevišķiem UNESCO nedēļas pasākumiem: https://www.unesco.lv/lv/jaunumi