Uzņēmējdarbība Rīga pasaulē
Austiņas un kino klape

Sākot ar šī gada 28. martu, Rīgas pašvaldība izsludina līdzfinansējuma programmas “Rīgas filmu fonds” konkursu ārvalstu filmu uzņemšanai galvaspilsētā un Latvijā. Atbalsta programmas mērķis ir stimulēt ārvalstu finansējuma piesaisti filmu nozarei un veicināt kino industrijas attīstību vietējā un pasaules mērogā. “Rīgas filmu fonda” konkurss tiek īstenots jau kopš 2010. gada.

Konkursā plānotā kopējā līdzfinansējuma summa ir 800 000 eiro, un tajā var pieteikt projektus, kuros paredzēts filmēšanu pabeigt un iesniegt atskaites ziņojumu līdz 2022. gada 30. novembrim. “Rīgas filmu fonds” līdzfinansējumu izmaksā pēc informācijas saņemšanas par atbalstāmo līdzekļu izlietojumu.

Par atbalstāmām tiek noteiktas izmaksas, kas attiecināmas uz izmitināšanu, telpu un tehnikas īri, transporta pakalpojumiem un degvielu, ēdināšanu, honorāriem masu skatu dalībniekiem un vairākām citām pozīcijām, ar kurām plašāk pretendenti aicināti iepazīties konkursa nolikumā.

Līdz šim “Rīgas Filmu Fonds” ir darbojies ļoti veiksmīgi un atbalstījis vismaz 39 starptautiskus filmu projektus, piesaistot Latvijai ārvalstu filmu finansējumu vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā.

2021. gada “Rīgas filmu fonda” programmā līdzfinansēti trīs projekti: 

  1. SIA "White Picture" kopražojums "Neredzamā cīņa", kas taps sadarbībā ar "Homeless Bob Production" (Igaunija), 
  2. SIA "Ego Media" kopražojums "Ebrejs", kas taps sadarbībā ar "Motor Film Studio" (Krievija)
  3. SIA "Cinevilla Films" kopražojums "Sisī", kas taps sadarbībā ar "Story House Pictures" (Vācija),

Papildu informācija un līdzfinansējuma programmas konkursa nolikums pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja: Ance Tarvida galvenais projektu vadītājs Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra ance.tarvida@riga.lv