Atpūta Kultūra un izklaide Pilsētā
Lemūri

Sākoties vasaras sezonai, Rīgas Zooloģiskajā dārzā katru dienu līdz pat augusta beigām apmeklētājiem noteiktos laikos ir iespēja vērot, kā dzīvnieku kopēji baro dažādus dzīvniekus.  


Dzīvnieku barošanas demonstrācijas Rīga ZOO norit jau vairāk nekā 15 gadus. Pateicoties šīm aktivitātēm, apmeklētājiem ir iespēja ne tikai vērot zoodārza iemītniekus, bet arī uzzināt, kas ir to ēdienkartē. Barošanas demonstrācijām ir gan izklaidējoša, gan arī izglītojoša funkcija. Vērojot tiek veicināta apmeklētāju izpratne par dzīvajām radībām un viņu vajadzībām, reizē mazinot vēlmi pacienāt Rīga ZOO iemītniekus. Jebkurš apmeklētāju piedāvāts kārums spēj nodarīt skādi dzīvnieku veselībai, jo tiek izjaukts uzņemtās barības līdzsvars. Tādēļ aicinām – esiet draugi un priecājieties par mūsu dzīvniekiem, bet to barošanu atstājiet zoodārza darbinieku ziņā! Ikkatrs Rīga ZOO dzīvnieks diendienā saņem īpaši izstrādātu, barības vielām bagātu, sabalansētu maltīti, atbilstošu tieši attiecīgās sugas ēdienkartes prasībām.


Dzīvnieku barošanas demonstrāciju programma, ar kuru iepazīties var mūsu tīmekļa vietnē https://rigazoo.lv/vero-dzivnieku-barosanu/, sākas jau drīz pēc Rīga ZOO atvēršanas, plkst. 10.30, piedāvājot vērot kā savu gardumu porciju priecīgi čalojot notiesā Lauku sētas jūrascūciņu bariņš. Tad seko pārējās maltītes – slavenajiem aktieriem roņiem Puikam un Kristai, kaķu lemuriem, garkaklainajiem torņiem Rotšilda žirafēm, nīlzirgu dāmām Augustei un Funtei, ķērpjus mīlošajai Eiropas meža ziemeļbriežu saimei, amizantajiem līdzenumu tapīriem Lellei un Trapecei, draiskajam apkakles pekaru baram, kā arī Indijas dzeloņcūku Otto un Hildas kuplajai ģimenei. Tropu mājas Posmkāju zālē teju visu dienu iespējams vērot čaklo un darbīgo lapgriežskudru saimi, kura nepārtraukti griež un smalcina zoodārza darbinieku pasniegto zaļumu porciju, pa gabaliņam vien nesot to uz pūzni tālākai pārstrādei.  


Dzīvnieku barošanas demonstrācijas nozīmē, ka zooloģiskajā dārzā iespējams pilnvērtīgi pavadīt visu dienu, nesteidzīgi vērojot, kā laiku pavada mūsu iemītnieki un kā tie mielojas.


Atgādinām, ka dzīvnieku barošanas demonstrācija var tikt atcelta, ja ir āra barošanām nepiemēroti laika apstākļi. Zooloģiskā dārza dzīvniekus barot drīkst tikai zoodārza darbinieki! Atliek vien būt noteiktā laikā noteiktā zooloģiskā dārza vietā, lai gūtu jaunu, aizraujošu pieredzi! 


Papildu informācijai: Dace Salnāja, Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja, dace.salnaja@rigazoo.lv