Pilsētā un sabiedrībā Pilsētvide
Rīgas siltums darbinieki stāda liepu

Līdz ar pavasara silto laika apstākļu iestāšanos AS “RĪGAS SILTUMS” ciešā sadarbībā ar organizāciju “Labie koki” par godu 25 gadu darbības jubilejai iestādīja 25 gadus vecu liepu.

Liepa jau rudenī tika atvesta no Vācijas un pārziemoja Koku ciemā pie “Labajiem kokiem”, bet šobrīd tā ir savās jaunajās mājās SC “Imanta”, Kurzemes prospektā 17.

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: “Simboliska 25 gadus vecas liepas iestādīšana ir mūsu apņemšanās un darbības apliecinājums būt videi draudzīgam uzņēmumam šajos 25 gados un arī turpmāk. Papildus tam katru gadu kopā ar kolektīvu stādījām mežu, tā vairāku gadu laikā esam iestādījuši jau 50 000 jauno priedīšu. Šogad uz uzņēmuma jubileju bijām plānojuši iestādīt arī liepaudzi, kas dēļ dažādiem ierobežojumiem, diemžēl, nebija iespējams, ceram to realizēt turpmākajos gados.” 

AS “RĪGAS SILTUMS” īsteno videi draudzīgu un ilgtspējīgu politiku. 25 gadu laikā siltumenerģijas zudumi pārvadē ir samazināti 3 reizes, sasniedzot relatīvos siltuma zudumus zemākus par 12%, turklāt siltumapgādes zonās, kurās siltumtīkli pilnībā pārbūvēti, nepārsniedzot 8%. 

Uzņēmuma ikdienā nodrošināta taupīga elektroenerģijas lietošana, un tā tiek patērēta tikai tik, cik nepieciešams drošas, nepārtrauktas siltumenerģijas ražošanai un pārvadei. No 2017.gada uzņēmumā ir paveikts liels darbs, pakāpeniski nomainot teritoriju, ražošanas korpusu un administratīvo ēku novecojušus gaismas ķermeņus pret jauniem un efektīviem, kas patērē 3 līdz 4 reizes mazāk enerģijas. Kopējais ietaupījums šo gadu laikā ir 526 081 kWh.


Siltumapgādes uzņēmums kopš 2020.gada jūlija efektīvu elektroenerģijas ražošanu pašpatēriņam uzsācis ar saules paneļiem, un šogad plānots to paplašināt. 


Informāciju sagatavoja: Informācijas daļas vadītāja Linda Rence, tālr.  26445709, e-pasts:  linda.rence@rs.lv, www.rs.lv.