Pilsētā Pilsētvide
Ar ūdeņradi darbināms autobuss

No  6. februāra līdz 13. februārim “Rīgas satiksme” testēs uzņēmuma "Solaris Bus & Coach" ar ūdeņradi darbināmu autobusu. Autobuss veiks pasažieru pārvadājumus regulārajos reisos un kursēs 55.  autobusa maršrutā “Abrenes iela – Jaunmārupe”.

Kopš 2020. gada sākuma Rīgā darbojas ūdeņraža stacija, kurā saražotais ūdeņradis tiek pildīts 10 trolejbusos, taču ar šādu transporta līdzekļu apjomu stacija nedarbojas ar maksimālo iespējamo kapacitāti. Ar ūdeņradi darbināmā autobusa testēšanas rezultāti ļaus apzināt potenciālo stacijas jaudas izlietojumu, kā arī to, cik lielus attālumus ar vienu uzpildi Rīgas pilsētas apstākļos var veikt ar ūdeņradi darbināms autobuss, kā arī kāds ir tā patēriņš. Testēšana apzināti izvēlēta ziemas apstākļos, kad autobusa ekspluatācija ir sarežģītāka nekā vasarā.
  
Ar ūdeņradi darbināmais autobuss ir baltā krāsā un vizuāli atšķirsies no pārējiem “Rīgas satiksmes” autobusiem, taču, tāpat kā jebkurā transporta līdzeklī, arī šajā autobusā iekāpšana un izkāpšana tiek organizēta pa vidējām un aizmugures durvīm. Pasažieriem pēc iekāpšanas transporta līdzeklī jāveic brauciena reģistrācija. Tāpat autobusā jāievēro marķētās sēdvietas. Savukārt pieturvietas paziņos vadītājs. 

Saziņai ar “Rīgas satiksmi” aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862 vai arī e-pastu info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties sociālā tīkla platformās vai mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošajā sadaļā “Sazinies ar mums”.


Papildu informācija: Baiba Bartaševiča-Feldmane, RP SIA „Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, tālrunis: 67104724
e-pasts: baiba.bartasevica@rigassatiksme.lv