Rīga pasaulē Uzņēmējdarbība
sasveicinās ar roku spiedienu

“Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra” (RITA)  izsludina uzņēmējdarbības atbalsta programmu “Diasporas relokācijas atbalsta programma.” Programma paredzēta speciālistiem, kuri plāno vai ir atgriezušies Latvijā pēdējo 6 mēnešu (180 dienu) laikā. Programmas ietvaros iespējams saņemt vienreizēju atbalstu 1845,- eur apmērā. Lai saņemtu atbalstu, remigranta pirmreizējai dzīvesvietas deklarācijai jābūt Rīgā un pēdējos 4 mēnešus bruto algai jābūt vismaz 2500,- eur mēnesī.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Pilsētas savstarpēji konkurē par talantiem, spožiem prātiem, uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri guvuši pasaules pieredzi un ir gatavi atgriezties mājās, lai te īstenotu savas prasmes un idejas. Mēs vēlamies šos cilvēkus piesaistīt Rīgai, tādēļ radīta remigrantu atbalsta programma, kas Rīgā ir uzsākta veiksmīgi un noteikti jāturpina.”

RITA direktors Fredis Bikovs atzīmē: Augsti kvalificētu speciālistu piesaiste Rīgai ir svarīgs uzdevums. Lai risinātu talantu piesaistes izaicinājumu, esam radījuši atbalsta programmu, ar kuras palīdzību ceram palīdzēt pieņemt gala lēmumu par atgriešanos Rīgā, pat ja šis atbalsts nebūs galvenais iemesls relokācijai. Ceram, ka šīs programmas rezultātā nākotnē dažādu nozaru profesionāļi Rīgā spēs veiksmīgi realizēt savu pasaulē uzkrāto pieredzi un zināšanas.”

Sīkāka informāciju par pieteikumu iesniegšanu un atbalsta nosacījumiem pieejama nolikumā un mājas lapā.

Jautājumus par nolikumu iespējams uzdot, rakstot uz e-pastu martins.pakalnins@riga.lv

Papildus informācija: Rita Pētersone Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra, e-pasts: Rita.Petersone@riga.lv