Apkaimēs Atpūta Pilsētā un sabiedrībā
Viesturdārzs

Tieši pirms 300 gadiem, 1721. gada pavasarī, cars Pēteris Pirmais sāka stādīt pirmo Rīgas parku. Tāpēc šogad pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” daļa “Dārzi un parki” par šo parku sagatavojusi bezmaksas audiogidu latviešu valodā “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē”. 

Lai klausītoS audiogidu, mobilajā ierīcē nepieciešams lejupielādēt bezmaksas aplikāciju “izi.TRAVEL”, meklētājā ierakstīt “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē” un sākt stundas garo ekskursiju. Pastaiga sākas Hanzas un Rūpniecības ielu krustojumā, tad ved pa parka perimetru pie Pētera Pirmā piemiņas akmens, Parka namiņa, Triumfa arkas, Pirmo latviešu dziedāšanas svētku piemiņas vietas, kā arī skulptūrām “Mala” un “Leopardi”. Aplikācijā ievietotas arī vēsturiskas fotogrāfijas un plāni.

Tuvākajā laikā arī citos Rīgas parkos tiks uzstādīti vides stendi ar informāciju par audiogidiem un iespēju skenēt QR kodu audiogida aktivizēšanai. Ekskursijas ērtāk klausīties, izmantojot austiņas.

“Rīgas mežu” sagatavoto audiogidu iecerēts tulkot un ierunāt arī citās valodās. Audiogida autore Anitra Tooma sagatavojusi un ierunājusi arī stāstus par parku vēsturi 18., 19., 20. gs. un apstādījumiem mūsdienās.  Tagad uzsākts darbs pie audiogida par Vērmanes dārzu, tad sekos stāsti par Arkādijas parku un plašajiem kanālmalas apstādījumiem. Tapšanas stadijā ir atsevišķs audiogids par Viesturdārza kokiem, krūmiem un puķu dobju sortimentu.

Informāciju sagatavoja: Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: elizabete.dreimane@riga.lv, mob.: 26692119.