Datums 21. decembris, 2022 – 5. februāris, 2023
Laiks10.00–18.00
Vieta Kultūras centrs "Iļģuciems", Lidoņu iela 27 k-2
Tautiskie lakati

No 21. decembra līdz 5. februārim Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” 2. stāva vestibilā un vitrīnā apskatāmas tautas lietišķās mākslas un tekstilmākslas izstādes.

Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Rītausma” izstāde “Dabas mūžības ietvarā”.

Izstādē apkopoti TLMS “Rītausma” dalībnieču jaunākie darbi, kas tapuši, aizdomājoties par nemainīgo dabas ritmu, ko izjaukt nav cilvēka spēkos.

Dalībnieces par izstādes tēmu un tapušajiem darbiem saka: “Mums katrai ir savs stāsts par saikni ar dabu. Par gadalaikiem, par dzīvi ar ziediem, augļiem, sārtām lapām un sniegu. Par saules nebeidzamo gaitu, par ūdeņu nemieru un putnu dziesmām. Tās var būt atmiņas par gaišiem bērnības rītiem, maigo smaržu no puķu dobes vai parkā nejauši satikta sunīša slapjo degunu.  Mēs esam rīdzinieces. Arī pretējās mājas pelēcīgo ķieģeļu ritms var dot impulsu kādam nebijušam darbam. Tas ir stāsts par mums pašām.”

Kultūras un tautas māksla centra “Ritums” TLMS “Draudzība” izstāde “Satikšanās”.

TLMS “Draudzība” izstādē “Satikšanās” apkopoti studijas vadītājas, tekstilmākslinieces Irisas Blumates un studijas dalībnieku pēdējo gadu veikums – gobelēni, austas segas un lakati, grīdas celiņi, cimdi un mauči. Izstādes darbi parāda latviešu etnogrāfiskā ornamenta, krāsu un faktūru dažādību, kā arī dabas formu izmantošanu un to savstarpējo mijiedarbību mūsdienu daudzveidīgajā tekstilmākslā.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Draudzība” radošās izteiksmes veids – visa veida tekstilijas. Šodien studijas darbība saistīta ar aušanu, adīšanu, izšūšanu. Studija darbojas no 1959. gada, laika gaitā dalībnieku sastāvs ir mainījies, pašreiz  studijā darbojas visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji. Dalībniekus saista tradicionālā kultūra, interese par tautas mākslu un radīšanas procesu. Studijas vadītāja Irisa Blumate ir profesionāla tekstilmāksliniece, kura ikdienas darbā saskarās ar tautas mākslu un iedvesmu darbiem rod dabā.

Izstādes apskatāmas katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” 2. stāva vestibilā.

Ieeja bez maksas.