Datums 1.–30. novembris, 2022
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
modulāro saldumu kolekcija

No 1. līdz 30. novembrim Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā apskatāma Siljas Pogules personālizstāde “Modulāro saldumu kolekcija”.

“Modulāro saldumu kolekcija” ir Siljas Pogules tekstilgleznu personālizstāde, kurā izstādīti taftinga tehnikā darināti darbi, kurus var savietot kā moduļus lielākā formā. Katra moduļa kompozīcijā ir struktūras, kas atkārtojas kā abstrakti, deformēti apļi, dinamiski vijumi vai stilizēti motīvi no dabas - taftingos sastopams kaut kas ainavisks un arī figurāls. Saldums ir atslēga, saldums ir stāsts un saldums ir izstādes noskaņas vadmotīvs.

Mākslas zinātniece Inga Šteimane par izstādi “Modulāro saldumu kolekcija” raksta šādi: Pēc tradīcijas ar saldu mākslā apzīmē kaut ko pārspīlēti izskaistinātu, jūtelīgu vai banālu. Skaidru likumu nav, taču par gleznu, skulptūru, dzejoli vai dziesmu mēdz teikt: pārāk salds, un citi tam piekrīt vai iebilst. Modulārajā saldumu kolekcijā saldums radies citādi - tas ir mākslinieces Siljas Pogules apzināti izcelts no garšu un sajūtu pasaules, nolikts uzmanības centrā un apcerēts kā vairāk vai mazāk uzstājīga vēlme.

Silja Pogule ir ieguvusi Maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā (1996), pirms tam studējusi tekstilmākslu Tallinas mākslas universitātē (1989-1991) un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā (1985-1989). Kopš 1999. gada strādā kā grafiskā dizainere un sadarbojas ar klientiem Eiropas valstīs.

Māksliniece līdz šim sarīkojusi astoņas gleznu un tekstildarbu personālizstādes.

Izstāde apmeklētājiem ir bez maksas katru dienu no 10.00 līdz 20.00

Izstādi īsteno Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.