Datums 8. decembris, 2023
Laiks14.00
Vieta Rīgas domes sēžu zāle, Rātslaukums 1, LV-1050

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

8. decembrī plkst. 14.00 Rīgas domes Sēžu zālē notiks forums par tradicionālās kultūras attīstību Rīgā, kurā tiks diskutēts gan par tradicionālās kultūras nozīmi, par to, kāda ir tradīciju nākotne pašvaldības kontekstā, pedagoģiskajā darbā, un ko par tradicionālo kultūru varam uzzināt sociālajos tīklos.

Foruma mērķis – aktualizēt iedzīvotāju līdzdalību kultūras dzīvē, kas ir viens no veidiem, kā izveidot ciešāku piederību Rīgai, Latvijai, latviskajam, tradīcijai un tās pēctecībai nākotnē.

Forums sāksies ar valsts un pašvaldību, kā arī privātā sektora pārstāvju prezentācijām par tradicionālo kultūru. Pieskarsimies arī Tautas lietišķās mākslas studiju nākotnes izaicinājumiem, uzklausīsim gadiem ilgu veiksmes stāstu par tradīciju iedzīvināšanu pilsētvidē, kā arī ieskicēsim vīziju par Rīgā nepieciešamo Tradicionālās kultūras un amatniecības centra izveidi.

Forumā notiks paneļdiskusija, kuru vadīs Latvijas Universitātes Lībiešu institūta vadītājs Valts Ernštreits. Paneļdiskusijas tēmas: Kas un kāds ir rīdzinieks šodien un kāds - būs pēc dažiem gadiem? Kāda loma Rīgas pilsētas kultūras piedāvājumā ir tradicionālajai kultūrai un amatu prasmēm? 

Foruma iniciators ir Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un Rīgas domes Kultūras komisijas vadītājs Dāvis Stalts.

Lai pieteiktos dalībai forumā, lūdzam aizpildīt anketu līdz š. g. 30.novembrim (vietu skaits ierobežots): https://forms.office.com/e/x2ii4qjTh1

Foruma tiešraide tiks nodrošināta vietnē www.riga.lv un Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Facebook kontā.