Datums 14. septembris
Laiks14.00
Vieta Esplanādē pie Raiņa pieminekļa
Vērtību sakta

Pirmdien, 14. septembrī, plkst. 14.00 Esplanādē pie Raiņa pieminekļa atklās starptautisko bērnu un jauniešu mākslas izstādi “Vērtību sakta”, kas, sākoties jaunajam mācību gadam, ir būtisks pieturas punkts ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Izstādes atklāšanā piedalīsies tās organizatori, atbalstītāji un darbu autori - bērni un jaunieši.

“Notikums papildinās Dziesmu svētku gaidāmo devumu un iezīmēs bērnu un jauniešu īpašo vietu pasaules kultūras kartē un kārtējo reizi apliecinās Rīgas potenciālu piesaistīt jaunību, mākslu un radošumu. Savos darbos bērni un jaunieši rāda to, ka apzinās savas izvēles nozīmīgumu, jo vērtības, kuras izvēlēsies viņi, veidos pasaules nākotnes ainavu,” izstādi raksturo Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite. 

Esplanādē būs apskatāmi 176 mākslas darbi, kurus starptautiska žūrija vadītāja – gleznotāja, profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” direktora Jāņa Ziņģīša vadībā, atzinusi par labākajiem 300 darbu lielā konkurencē. Izstādē eksponēts deviņu valstu Amerikas Savienoto valstu,  Austrālijas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Šrilankas bērnu un jauniešu veikums. Izstāde skatītājiem Esplanādē būs apskatāma līdz 13. oktobrim, kā arī digitālā formātā tīmekļa vietnē vertibusakta.lv. Darbi izvietoti dizainera Pētera Zilbera veidotajos trīs stendos jeb “saktās”, aicinot ikvienu interesentu iepazīt tās vērtības, kuras ir svarīgas mūsdienu bērniem un jauniešiem. 

Izstādi un arī gaidāmos svētkus vieno gan sauklis “Rotā!”, gan svētku rīkotāju definētās vērtības: radošums, atbildība, sadarbība. Šoreiz radošums izteikti dominē izstādes koncepcijas noteiktajā digitālā formāta izmantošanā, īpaši izstādei radīto unikālo stendu dizainā, kā arī no ārvalstīm un Latvijas novadiem iesūtīto mākslas darbu saturā un formā. 

Izstādes “Vērtību saktas” projekta koordinators ir Vilnis Heinrihsons. Izstāde tapusi cieši sadarbojoties Rīgas, Latvijas mākslas skolu un izglītības iestāžu, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām. 

Izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu. 

Papildinformācija par izstādi pieejama – https://vertibusakta.lv.

Aicinām izstādes atklāšanā piedalīties arī mediju pārstāvjus!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde, tālr. 67026838, mob. tālr.26708034, e-pasts indra.vilde@riga.lv.

Datums 14. septembris
Laiks14.00
Vieta Esplanādē pie Raiņa pieminekļa