Datums 14. augusts – 22. novembris
LaiksVisu dienu
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12, LV 1010
Zīmējuma attēls

No 14. augustam līdz 22. novembrim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina aplūkot amerikānietes Deboras Lagrasas izstādi “Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla”. Izstādes atklāšana notiks tiešsaistē 13. augustā plkst. 17.00 muzeja Facebook profilā. Izstāde tapusi ar Amerikas Savienoto valstu vēstniecības Latvijā atbalstu.

Autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju Dainas un jūgendstila arhitektūra var sniegt iedvesmu radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem rosina ikkatru skatītāju no jauna ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības starptautiskā kontekstā.  

Debora Lagrasa (Deborah La Grasse) ir dzimusi Geinsvilā, Floridas štatā ASV, un ieguvusi mākslas bakalaura grādu zīmēšanā un gleznošanā Floridas Universitātē, bet mākslas un tēlniecības maģistra grādu Illinoisas Universitātē. Viņa pasniedz tēlniecību un arhitektūras dizainu vairāk kā 30 gadu, Lagrasas darbi bijuši pārstāvēti izstādēs un kolekcijās gan pašas valstī, gan ārzemēs. 

Pēc izstādes muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 2020. gada novembrī autores vēlme ir piedāvāt darbus  mākslas cienītajiem Latvijā un iegūtos līdzekļus novirzīt  labdarības organizācijai, kura pārstāv mūsdienu karavīru ģimeņu vajadzības un intereses.

Datums 14. augusts – 22. novembris
LaiksVisu dienu
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12, LV 1010