Pilsētā un sabiedrībā Satiksme
Autobuss brauc

No 2023. gada 2. janvāra Rīgas sabiedriskā transporta mēneša biļete visiem transporta veidiem maksās 30 eiro līdzšinējo 50 eiro vietā. Mēneša biļeti varēs iegādāties Koda biļetes lietotnē, Rīdzinieka kartē vai zilajā e-talonā (gan personalizētajā, gan nepersonalizētajā). Ja pasažieris turpmāk braucieniem izvēlēsies iegādāties mēneša biļeti, bet patlaban nav izgatavojis nedz zilo e-talonu, nedz Rīdzinieka karti, “Rīgas satiksme” aicina savlaicīgi noformēt kādu no minētajiem e-talonu veidiem.

Personalizētajam e-talonam vai Rīdzinieka kartei var pieteikties elektroniskiPieteikums tiks apstrādāts 48 stundu laikā, tādēļ saņemšanu klātienē aicinām ieplānot ne ātrāk kā pēc divām dienām. Šo vizīti var pieteikt elektroniski.

Pieteikumu personalizētā e-talona vai Rīdzinieka kartes izgatavošanai var aizpildīt arī klātienē jebkurā “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā. Klienti ir aicināti iepriekš pieteikties vizītei, zvanot pa tālruni 20361862, vai elektroniski. Dodoties pieteikt vai saņemt personalizēto e-talonu vai Rīdzinieka karti, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte.

No 2023. gada mēneša biļešu cenas tiek būtiski samazinātas, lai motivētu pasažierus sabiedrisko transportu izmantot regulāri. Turpmāk mēneša biļete visiem transporta veidiem, visām mēneša dienām maksās 30 eiro. Pasažieri, kuri izmanto Rīgas domes piešķirtās daļējās atlaides, Rīgas medicīnas iestāžu darbinieki, studenti, pedagogi, sociālie darbinieki, daudzbērnu ģimeņu vecāki un strādājošie izdienas pensionāri, mēneša biļeti visiem transporta veidiem visām mēneša dienām varēs iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro.

Līdz ar biļešu klāsta izmaiņām būs pieejama 90 minūšu biļete, kuras cena būs 1.50 eiro. 90 minūšu biļetes cena būs vienāda gan Rīdzinieka kartes lietotājiem, gan pasažieriem, kuriem šādas kartes nav. Arī turpmāk būs pieejama 24 stundu biļete, kuras cena tāpat kā līdz šim būs 5 eiro, biļete trim dienām, kas maksās 8 eiro, kā arī piecu dienu biļete par 10 eiro. Brauciena biļetes būs pieejamas tikai 22. maršruta autobusā pie vadītāja un, tāpat kā līdz šim, autobusā biļetes varēs iegādāties, norēķinoties ar bankas karti. Brauciena biļete būs vienas brauciena pašizmaksas cenā – 2 eiro.

Visas biļetes, kas iegādātas līdz 31. decembrim, varēs izmantot 60 dienas – līdz 2. martam. Neizmantotās biļetes varēs atgriezt “Rīgas satiksmei” 12 mēnešu laikā no iegādes brīža, saņemot naudu 100% apmērā par neizmantoto apjomu.

Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos “twitter”, “facebook”.