Apkaimēs Pilsētā un sabiedrībā
Cilvēki pie Brīvības pieminekļa

Šogad, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Rīgu tradicionāli rotā kompozīcija “Ziedu Latvija”, arī vides objekts - burti “LATVIJA”,  un iedzīvotājiem tiešsaistē pieejama daudzveidīga pasākumu programma ar koncertiem, kino seansiem un izstādēm.

Svētku noskaņu pilsētvidē raisa Orķestra “Rīga” ceļojošais koncerts, kur mūziķi retro tramvajā apceļo Rīgas apkaimes no Imantas līdz Juglai un no Ķengaraga līdz Sarkandaugavai, priecējot rīdziniekus ar muzikāliem priekšnesumiem. Svētkos mūzika skan arī no Radio mājas un Rātsnama balkoniem. 4. maijā pilsētvidi rotā arī mākslinieces Ilses Krūkles svētku plakāts, mākslinieces Kristīnes Plaudes vides mākslas objekts “Liesma”, kas apskatāms Elizabetes un Brīvības bulvāra krustojumā, un protams, valsts simbols - Latvijas Republikas karogs. Pilsētā kopskaitā izvietoti 1053 karogi un vairāki vides objekti - karogkonstrukcijas. Līdztekus tam pilsētvidē eksponētas vairākas izstādes. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā ir apskatāma  interaktīva izstāde “Demokrātijas atdzimšana”, bet Uzvaras parkā iekārtota vides objektu izstāde “Pastaiga pa “Triumfa arkādi”” - pastaigu taka, kurā tiek reflektēts par cīņas, uzvaras un zaudējuma tēmu laikā, kad cilvēce jau vairāk nekā gadu ilgojas pēc vienas, visiem kopīgas uzvaras.

Valsts svētku programmu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Daudzi pasākumi tiešsaistes formātā būs skatāmi arī pēc svētku dienas.