Balso par vissakoptāko puķu dobi Rīgā!

Portāls Rīga.lv kopā ar "Rīgas namu pārvaldnieks" ir izsludinājuši konkursu par sakoptāko puķu dobi pie daudzdzīvokļu mājām. Rīdzinieki ir aktīvi iesūtījuši fotogrāfijas ar savām puķu dobēm. Un tagad mēs jums, dārgie rīdzinieki un pilsētas viesi, lūdzam nobalsot par to ziedu "oāzi", kura jums ir iepatikusies visvairāk

Kur? Ķengaragā, Rušonu ielā 24/1

Kas? Autors – Alīna

Komentārs: „Manai mammai radās vienreizēja ideja – kāpēc gan skatu zem logiem nepadarīt krāšņāku, nevis kā līdz šim – garlaicīgu un vienmuļu, lūkojoties tikai uz mežrozīšu kūmiem un zālāju? Un ar to brīdi arī sākās mūsu mājai piegulošā lielā zemesgabala apzaļumošana. Mums nebija pieredzes ainavu dizaina veidošanā, tāpēc gadu no gada uzradās arvien jaunas puķu dobes, alpinārijs, rododendri, tūjas, dažādi ziedi un augi. Ar laiku augu iegādē un ideju radīšanā sāka iesaistīties arī kaimiņi, kas, neapšaubāmi, daudzus no mums saliedēja, jo nekas tā nepriecē cilvēka acis kā skaisti veidota ainava zem mājas logiem, kas radīta kopējiem pūliņiem un līdzekļiem.”


Kur? Ķengaragā, Rasas ielā 2

Kas? Autors – Sarmīte

Komentārs: „Šo puķu dobi veidoju un kopju no 2003. gada.”


Kur? Ķengaragā, Ikšķiles ielā 11

Kas? Autors – Inese Aleksandrova

Komentārs: „Mēs esam gatavi piedalīties rīkotajā konkursā ne tikai par viskrāšņāko puķu dobi, bet pat par visskaistāko daudzdzīvokļu nama pagalmu, kura teritoriju kopj nevis algoti profesionāļi, bet paši nama iedzīvotāji! Foto nevar atspoguļot to krāšņumu, kuru mums izdevies radīt pavisam īsā laika posmā (gada laikā no nama piebraucamā ceļa rekonstrukcijas). Visi ir laipni gaidīti apskatīt un novērtēt pagalmu! Mēs turpinām radīt krāšņu apkārtni!”


Kur? Mežciemā, Mežciema ielā 23

Kas? Autors – Daina Brila, dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona

Komentārs: „Līdz 2003. gadam mājas priekšā auga tikai viens spožo klinteņu krūms un viens parka rozes krūms, kas tika saglabāti, veidojot puķu dobi. Lai būtu zaļums arī ziemā un stādījumiem būtu apjoms, iestādījām vairākus dekoratīvos kadiķus. Pa šiem gadiem kazaku kadiķis un otrs vēdekļveida kadiķis sasnieguši vairāku metru platumu, bet vertikālais Zviedrijas kadiķis ‘Hibernica’ izaudzis četrus metrus augsts. Šī puķu dobe atrodas mājas rietumu pusē, kur saule spīd tikai pēcpusdienā. Vasarā dobi papildina viengadīgās puķes, katru gadu citas. Uzsākot apstādījumu veidošanu, konstatējām, ka zem plānā augsnes slāņa atrodas būvgruži. No zemes vilkām ārā betona gabalus, akmens vati, stiklus un dzelžus. Skujeņiem rakām lielas bedres, tās piepildījām ar auglīgu augsni, sajauktu ar kūdru. Arī ziemcietēm rakām lielas bedres un piepildījām ar kompostu. Šogad mājas galā, dienvidrietumu pusē, izveidojām vēl divas apstādījumu dobes, galvenokārt no dekoratīvajiem skujeņiem. Darbu iniciators ir viens cilvēks, kurš arī kopj šos apstādījumus. Taču ir izveidojusies atsaucīgu cilvēku grupa, kas nāk palīgā, īpaši tad, kad jāveic smagie zemes darbi. Skujeņu un dekoratīvo krūmu stādus pirkām, ziemcietes atvestas no sava dārza (vasarnīcas), vasaras puķu stādus pērkam. Nākot mājās, skaistā puķu dobe uzlabo garastāvokli, rada mājīguma sajūtu. Kaimiņu māju iedzīvotāji brīnās, kāpēc pie mums ir tik skaisti. Bet kāpēc gan dzīvot nepatīkamā un nemājīgā vidē, ja iespējams to padarīt skaistāku?”


Kur? Vecmīlgrāvī, Baltāsbaznīcas ielā 31

Kas? Mājas iedzīvotāji

Komentārs: «Mēs izlēmām ne tikai ieviest puķu dobes pagalmā, bet arī labiekārtot visu teritoriju. Puķu dobes izveidojām no vecām riepām - izmantojām otrreizējas izejvielas, kā arī uzstādījām galdu un krēslus. Tagad var kaimiņus aicināt ciemos»


Kur? Ķengaragā, Pārmiju ielā 30

Kas? Autors – Irina, mājas vecākā

Komentārs: „Mūsu puķu dobe tika izveidota tikai šogad 14. maijā, svētdienas talkā. Visi draudzīgi labiekārtojām teritoriju ap māju. Paši ierīkojām soliņus un pingponga galdu. Fotogrāfijā redzama viena no mūsu trijām puķu dobēm. Vēl ierīkojām puķu “podus” no riepām. Rokāriju izveidojām bijušajā smilšu kastē – šādu lēmumu pieņēma mājas iedzīvotāji kopsapulcē. Manuprāt, kļuvis ne tikai skaisti, bet arī pievilcīgi! Tagad mūsu iedzīvotāji var gan ērti atpūsties uz soliņa, gan arī patīkamā, sakoptā pagalmā satikties un parunāties.”


Kur? Purvciemā, Staiceles ielā 1 k-3

Kas? Biedrības „Staiceles nams” valde

Komentārs: „Mēs nepretendējam uz pirmo vietu, bet gribam piedalīties konkursā un tādējādi izteikt atzinību cilvēkam, kurš no visas sirds ir veicis šo darbu, – tas, mūsuprāt, ir vissvarīgākais. Mūsu mājā izveidota biedrība „Staiceles nams”, un vienā no kopsapulcēm 2013. gadā tika nolemts piedāvāt vienam no nama dzīvokļa īpašniekiem uzņemties vadību par mājai piegulošās teritorijas labiekārtošanu. Nepieciešamos līdzekļus ziedu iegādei, kā arī citām stādīšanai nepieciešamajām lietām, kopšanai un uzturēšanai bija paredzēts savākt no biedrības biedriem. Anna, pensionāre, kas dzīvo mūsu mājā, kopš tās uzcelšanas, piekrita vadīt šos darbus. Un gandrīz viena pati, ar biedrības valdes locekļu un dažu mājas iedzīvotāju palīdzību, visus šos gadus apzinīgi dara šo darbu. Neskatoties uz veselības stāvokli, viņa ir ļoti vērīga, ar mīlestību un atbildību rūpējas par skaistumu mūsu mājas priekšā. Anna rūpīgi piemeklē ziedus visai vasarai, papildinot ar jauniem un novācot pārziedējušos. Līdz pat salam puķu dobes ir lieliskā stāvoklī. Cilvēki viņai ir ļoti pateicīgi par šo skaistumu, un daudzi netic, ka viņa to dara brīvprātīgi, nevis par naudu. Protams, kā jau visur, ir cilvēki, kas šo darbu nenovērtē. Anna un biedrības valde pastāvīgi cīnās ar šādiem barbariem.”


Kur? Ķengaragā, Maskavas ielā 250/11

Kas? Mājas iedzīvotāji

Komentārs: „Šo puķu dobi un kaķu mājiņu savām rokām veidojusi sētniece Natālija Siņicina. Ar pagalma labiekārtošanu viņa nodarbojusies pirmo reizi. Līdz šim puķu dobe bijusi nekopta, stipri aizaugusi. Un, lūk, kā tā mainījusies vienas vasaras laikā. Savukārt kaķiem - pašiem savs īpašums. Viss veidots no materiāliem, kurus pārējie mājas iedzīvotāji izmetuši pie atkritumu konteineriem.”


Kur? Ķengaragā, Višķu iela

Kas? Raisa Movčaņuka

Komentārs: „Mūsu aizraušanās ar dārzniecību sākās ar vētru. Tā nolauza daudzus kokus un krūmus, ne tikai Rīgā, mēs paši apskatījām, kas pēc vētras ir atlicis no ceriņu koka, un iestādījām tā vietā divas tūjas. Ekspozīciju mainām katru gadu. Viena no īstenotajām pāra “ziedošajām” idejām – trīs valstu karogi. Valsts karogu mēs izveidojām no begonijām, Ukrainas karogu, kur ir vīra dzimtene, no vijolītēm, Krievijas karoga (mana dzimtene) trīs krāsas veidoja petūnijas. Turklāt ne es, ne vīrs, nekad nebijām aizrāvušies ar botāniku. Bet ar laiku mums kļuva interesanti un mēs sākām orientēties ziedu šķirnēs. Ziemā audzējam stādus, rūpējamies par tiem, vasarā tos iestādām dobē. Vasaras garumā stādām jaunas puķes, kuras priecē acis vēl līdz rudenim. Šogad ar šo neparasto puķu dobes izkārtojumu es izsaku mīlestību pret savu pilsētu, ar ziediem dobē “ierakstot” frāzi “ES ♥ RĪGU”.”


Kur? Vecmīlgrāvī, A. Dombrovska 75

Kas? Autors – Mājas iedzīvotāji

Komentārs: «Pirms gadiem 40 viena dzīvokļa iemītnieki sāka dobēs stādīt kliņģerītes. Šī tradīcija tā iedzīvojās, ka katru gadu mazajās dobēs pie mūsu mājas līdz pat vēlam rudenim "kvēlo" šo aromātisko ziedu paklāji. Gadu desmitiem te zied īrisi un peonijas; pavasarī - viens aromāts nomaina citu: vispirms maigais ievu, tad spēcīgais ceriņu, bet vasaras vidū - saldais jasmīnu».