Datums 7. jūnijs, 2021 – 31. jūlijs, 2021
Laiks10.00–20.00
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV-1067
Tautas tēlotājmākslas studijas “Umbra” izstāde “Miniatūras”

Kultūras centra 2. stāva galerijā skatāma tautas tēlotājmākslas studijas “Umbra” izstāde “Miniatūras”. Studijā “Umbra” darbojas autori, kas ar miniatūras  formu strādājuši jau ilgstoši, taču, kad pandēmijas dēļ studijas nodarbības kļuva par individuālām stundu garām tikšanās reizēm, šī forma atnāca kā glābiņš un reizē metodisks uzdevums arī citiem gleznošanas entuziastiem.

Tā ir izveidojusies apjomīga  mazo formātu darbu kolekcija, kur satiekas visdažādākās idejas, tehniskie paņēmieni un autoru mīlestība uz mākslu. “Miniatūra ir kā smalka šefpavāra gatavots gardums, kur vienā mazā kumosā tiek ielikta visa garšas buķete,” formu raksturo studijas vadītāja, gleznotāja Agnija Ģērmane. Mākslas vēsture rāda, ka visos laikos cilvēki ir novērtējuši ar mīlestību un pacietību radītus maza izmēra mākslas darbus, kas prasa lielu meistarību, enerģijas koncentrāciju un precīzu izteiksmi. “Mazu mākslas darbiņu popularitātei, protams, ir arī gluži racionāls iemesls – ierobežota vieta, laiks un materiāls, kaut gan visi, kas ķērušies klāt šādam darbam teiks, ka tas ir īpašs žanrs un izpildījuma veids, kas prasa tikpat laika un spēka, cik lielie audekli,” atzīst studijas vadītāja.

Kultūras un atpūtas centra “Imanta” tautas tēlotājmākslas studija “Umbra” ir pieredzes bagāts kolektīvs ar vairāk kā pusgadsimtu senu vēsturi un tradīcijām – šogad studija atzīmē 60 gadu jubileju. Glezniecības studijas darbību 1961. gadā aizsāka mākslinieks Nikolajs Petraškevičs, 70. gados studijā darbu sāka  gleznotāja Māra Zītare, kuras vadībā “Umbra” tika pie skanīgā nosaukuma un izveidojās par saliedētu kolektīvu, bet kopš 2019. gada studiju vada gleznotāja Agnija Ģērmane.

 

Izstādes skatāmas bez maksas, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs. Izstādi var apmeklēt tikai vienatnē vai kopā ar savas mājsaimniecības locekļiem.

Izstādes rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.