Datums 24.–28. maijs, 2022
Laiks11.00–18.00
Vieta Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11 (ieeja no Konventa sētas)
Radošās darbnīcas piederumi
Foto: Gvido Kajons

Rīgas Porcelāna muzejā 2022. gada maijā no otrdienas līdz sestdienai pl.11.00-18.00 iespēja pieteikties un apmeklēt tematisku porcelāna veidošanas darbnīcu.

Maijā atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Rīgas Porcelāna muzeja apmeklētāji radošajā darbnīcā varēs izgatavot svētku tematikai atbilstošus suvenīrus radiem un draugiem.

Daba ir viens no valsts lielākajiem dārgumiem. Latvija var lepoties ar retām augu, kukaiņu, putnu un dzīvnieku sugām. Latvijā darbojas organizācijas, kas sargā un kopj šo dārgumu Nacionālajos parkos, rezervātos, mežsaimniecībās u.c. Šogad aprit 22 gadi kopš Dabas muzejs uzņēmies iniciatīvu populārā veidā vēstīt sabiedrībai par Latvijā aizsargājamām dzīvnieku sugām. Laika gaitā aktivitātei pievienojās arī dabas aizsardzības un interešu biedrības, izvirzot daudzveidīgus gada simbolus – gada putnu, gada kukaini, gada bezmugurkaulnieku, gada zivi, gada gliemezi, gada sēni, gada koku, gada ģeoloģisko objektu u. c. 

Rīgas Porcelāna muzejs atbalsta šo tradīciju ik gadu izvēlēties kādu dabas objektu vai dzīvu radību un piedāvā to atveidot porcelānā. Šogad izvēlēti 2022. gada kukaiņa – skujkoku dižkoksngrauža (Tragosoma depsarium) – un putna – svīres (Apus apus) – tēli. Darbnīcā būs iespējams izgatavot porcelāna cilni ar šī kukaiņa vai putna atveidu un no tā savukārt – brošu, kulonu, ledusskapja magnētu vai piekariņu. 

Darbnīcas dalībnieks saņem 70 gramus porcelāna masas; cilnis tiek veidots, iespiežot porcelāna masu īpaši sagatavotās ģipša formās ar reljefu. Izgatavotie priekšmeti pēc pieprasījuma tiks glazēti un pēc izžūšanas apdedzināti krāsnī 1250 C° grādu temperatūrā. Ieverot auklu, ciļņus pēc tam varēs izmantot kā kulonus, pielīmējot saspraudi – kā brošu, pielīmējot magnētu – kā dekoru jebkurai metāliskai virsmai. 

Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Dalības maksa darbnīcā 9.00 EUR. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26406354  vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.