Datums 3. jūlijs – 2. augusts
Laiks10.00–20.00
Vieta Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
Lielais Ķemeru tīrelis

No 3. jūlija līdz 2. augustam Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” (Anniņmuižas bulvāris 29) galerijās būs apskatāma ceļojošā izstāde “Ainavu dārgumi vakar, šodien rīt”.

Izstāde stāsta par piecdesmit Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, tika atlasīti 2017. gadā. Izstādē ir iekļautas ainavu dārgumu fotogrāfijas valsts jubilejas gadā un vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem. Katru Latvijas reģionu – Kurzemi, Latgali, Rīgas reģionu, Vidzemi un Zemgali – izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam bija iespēja pieteikt savu ainavu dārgumu un dalīties ar vēsturiskiem fotoattēliem no savas privātās kolekcijas. Tika saņemti 928 pieteikumi. Ainavu ekspertu padome turpmākai vērtēšanai izvirzīja 243 ainavas. Par izvirzītajām ainavām varēja balsot ik viens Latvijas iedzīvotājs, vietnē www.ainavudargumi.lv, kopumā tika saņemtas 45 382 balsis. Ņemot vērā balsošanas rezultātus un ainavu ekspertu viedokli, ainavu ekspertu padome atlasīja 50 ainavas kā Latvijas ainavu dārgumus. 

Starp izstādē attēlotajiem ainavu dārgumiem atrodamas katru reģionu raksturojošas vietas, piemēram: Kolkasrags Kurzemē, kas ir unikāla vieta ne vien Latvijas, bet visas Eiropas mērogā; Āraišu ezers un tā apkārtne Vidzemē, kur uz nelielas saliņas atrodams Eiropas mēroga arheoloģijas piemineklis – Āraišu ezerpils; Tērvetes parks ar pilskalnu Zemgalē, kas iezīmējas ar savu izteikto siluetu un stāvajām nogāzēm; Daugavas loki Latgalē, kas ir viena no retajām vietām, kur Daugavai saglabāts dabiskais tecējums un Lielais Ķemeru tīrelis Rīgas reģionā, kas ir aptuveni 8000 gadu vecs.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas. Ceļojošo izstādi veidojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un plānošanas reģioniem. Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”. 

Papildu informācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja, tālr. 67181939, e-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Datums 3. jūlijs – 2. augusts
Laiks10.00–20.00
Vieta Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29