Datums 11. jūnijs, 2021 – 20. jūlijs, 2021
LaiksVisu dienu
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša 48 – 8, Rīga, LV-1011
Izstāde “Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes”

No 11. jūnija līdz 20. jūlijam Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā, Lāčplēša ielā 48-8 būs apskatāma izstāde “Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes”.

Atzīmējot Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa 155. dzimšanas dienu, Vidzemes ekspedīcijas rezultātā tapusi izstāde, kas atklāj jaunus, nezināmus faktus par latviešu dzejnieka A. Čaka tēva dzimtas saknēm Vestienā, Bērzaunē un Mārcienā. 

Izstāde stāsta par laiku 19. gadsimta nogalē, kad J. Čadarainis pārcēlās uz Rīgu, lai mācītos un kļūtu par vienu no labākajiem drēbniekmeistariem. 19. gadsimta nogale iezīmēja laiku, kad latviešu zemnieki centās izrauties no laukiem un pamazām apguva pilsētniecisko kultūru. Rūpniecības attīstība radīja vietu augošai strādnieku šķirai un latviešiem pavērās iespējas kļūt par kvalificētiem amatniekiem. J. Čadarainis atvēra savu privāto šūšanas darbnīcu, kas piesaistīja tik daudz klientu, ka ar savu profesiju spēja nodrošināt dēla izglītošanos privātās skolās un atbalst viņu literārās darbības sākumposmā.

Kā ziņots iepriekš, 2021. gada 27. oktobrī pasaules mēroga rakstniekam, pilsētas un sieviešu apdziedātājam, latviešu modernās dzejas pamatlicējam Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja. Dzejnieka jubilejas gadā plānotas dažādas aktivitātes.

Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs uzņem apmeklētājus, stingri ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus. Lūdzam sekot aktuālajai informācijai muzeja mājaslapā. 
Muzejs apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz sestdienai laikā no plkst. 11.00 līdz 17.00. 

Papildu informācija: Antra Medne, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa – muzeja direktore, tālrunis 67105942, e-pasts: caks@riga.lv

 


Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs. Lāčplēša ielā 48 – 8.
Darba laiks: Otrdienas - Sestdienas no 11.00 līdz 17.00; Svētdien, pirmdien – slēgts