Zooloģiskajā dārzā var apskatīt mazo ziloņa attālu radinieku

24. Janvāris, 2018

Lielu prieku apmeklētājos izraisījusi pirms Ziemassvētkiem atklātā jaunā Terārija ekspozīcija, kurā pārliecinoša favorīta lomā ir neparastie un nenogurdināmie zemes urķi no Āfrikas – kailie smilšracēji.


Video par tiem šeit:

Savukārt vērīgākie apmeklētāji jau ir pamanījuši, ka klinšu damanu saimē ir pieaugums. Tas nozīmē, ka jaunās mājas Terārijā patīk arī surikatu mītnes otrā stāva kaimiņiem klinšu damaniem, kas pēc uzbūves līdzīgi ziloņiem vai jūras govīm. Taču pēc izskata, tie vairāk līdzinās lielām jūrascūciņām, kas turklāt itin veikli tekalē pa klintīm un koku zariem.

Vienīgo vizuālo līdzību ar ziloņiem varētu saistīt ar zobiem – ja zilonim ir lieli triekņi, tad damanam pāri lūpām spīd divi balti augšējie priekšzobiņi.

Mazulis ir meitenīte. Tā ir dzimusi 2017. gada 14. decembrī. Lai arī dzīvniekam ir tikai nedaudz vairāk par vienu mēnesi, tas ir ļoti darbīgs. Ik pa laikam skrien pasildīties zem sildlampām, jo šiem dzīvniekiem nav pilnīgi pastāvīga ķermeņa temperatūras – atkarībā no laika apstākļiem tā var nedaudz mainīties. Tāpat arī apciemo māti un pārējos bara locekļus. Vienvārdsakot, jau jūtas krietni patstāvīgs. Plašāk par klinšu damaniem lasiet šeit.